Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

registrace

První dvacítce seniorů pomohlo město s registrací na očkování

První dvacítce lidí starších 80 let pomohly v průběhu včerejšího dne s elektronickou registrací na očkování proti covid-19 pracovnice sociálního odboru městského úřadu. Senioři tak reagovali na dopis města s kontaktními telefony a nabídkou pomoci, který radnice nechala rozeslat minulý týden všem obyvatelům starším 80 let, jichž se očkování na covid-19 týká hned v první vlně.

„Celkem jsme distribuovali více než tisícovku dopisů, aby se nabídka s pomocí k osaměle žijícím seniorům skutečně dostala. V Litoměřicích žije celkem zhruba 1200 obyvatel starších 80 let, přibližně dvě stovky z nich žijí v sociálních zařízeních, kde je o ně postaráno,“ upřesnil informaci místostarosta Karel Krejza.

Registrace probíhá v bezbariérové kanceláři sociálního odboru přístupné přímo z podloubí radnice na Mírovém náměstí. „Pokud do ní senior nezvládne dojít, bereme notebook s sebou a vyrážíme za ním do jeho domova,“ dodala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková.

„Jsem za tuto pomoc ráda, ale zároveň jsem zklamaná. Myslela jsem, že už budu rovnou očkovaná. Už se totiž strašně moc těším na návrat do normálního života, až zase budu moc chodit do klubu seniorů v Alšově ulici,“ povzdychla si 88letá Anna Bendová. Kdy se tak stane, ale v tuto chvíli stále není zřejmé. Paní Bendová totiž termín očkování stejně jako ostatní registrovaní včera nedostala. Termíny byly aktuálně vyčerpány, takže musí čekat. Nicméně včasná registrace by měla být příslibem, že se na ni brzy dostane.

Kdy se tak skutečně stane, ale dnes ráno Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, kde od 7. ledna funguje očkovací centrum, nedokázal říct. „Vše závisí na dodávce vakcín,“ konstatoval Radek Lončák.

 

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu