Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prvňáčci v divadle dostávali knížku o skřítcích

knizmpZ nové knížky nazvané Lapálie v Lampálii se dnes upřímně těšilo hned 284 prvňáčků ze šesti litoměřických základních škol zřizovaných městem. Převzali ji dopoledne v Divadle K. H. Máchy od pracovníků knihovny, kteří slavnostně završili 9. ročník celorepublikového projektu „Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka“.

Program zpestřily děti ze základní umělecké školy, které vystoupily s autorskou pohádkou Mach, Šebestová a kouzelný mikrofon.

„Knížka speciálně určená vám, prvňáčkům, kteří jste se právě naučili číst, je o skřítcích žijících pod lampou veřejného osvětlení. Objevíte v ní svět plný fantazie,“ zaujal děti ředitel knihovny Karel Tománek hned v úvodu slavnosti, která vzhledem k vysokému počtu účastníků probíhala v divadle nadvakrát. Jemu i pracovnici dětského oddělení knihovny Aleně Koudelkové se vzápětí dostávalo upřímného a mnohdy nesmělého poděkování od malých čtenářů, kteří ve druhém pololetí se svými pedagogy docházeli do knihovny. „Společně jsme si hravou a zábavnou formou hráli s písmenky a skládali slova,“ uvedla Alena Koudelková, která má radost, že účastníků projektu přibývá.

I tímto způsobem si knihovna vychovává budoucí čtenáře, za které bývají každoročně pasovaní na začátku druhé třídy. Zhruba polovina z nich se do knihovny vrací.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu