Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prvňáčci si z divadla odnesli unikátní knížku

knizkampDětským smíchem ožilo Divadlo Karla Hanky Máchy v Litoměřicích. Prvňáčci litoměřických základních škol dnes prožili velký den. Od pracovníků Knihovny Karla Hynka Máchy převzalo 322 dětí unikátní knížku s názvem „Kde se nosí krky“ od spisovatele Miroslava Tvrze a ilustrátorky Aleny Schulz. Byl tak slavnostně zakončen jedenáctý ročník celostátního projektu „Knížka pro prvňáčka“, do kterého se knihovna každoročně zapojuje. Dopoledne zpestřila recitace básní v podání dětí z dramatického oboru Základní umělecké školy Litoměřice pod vedením Pavly Boučkové.

Do projektu se zapojilo celkem 14 prvních tříd všech sedmi základních škol z Litoměřic. „Školáci poslední půlrok navštěvovali knihovnu, kde jsme pro ně připravili zábavný program zaměřený na rozvoj čtení. Děti se například seznamovaly s fungováním knihovny, dozvěděly se, jak kniha vzniká, četli jsme, hráli hry a luštili rébusy,“ uvedla Alena Koudelková, vedoucí dětského oddělení knihovny. Vysvětlila také, že kniha je vydána pouze pro tento projekt a není možné ji zakoupit v obchodech. Ředitel knihovny Karel Tománek během slavnostního dopoledne dětem přiblížil, jakou knihu vlastně dostaly.

Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Každoročně ho vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu