Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prvňáčci si z divadla odnesli Bráchovu botu

knizkadivadlompPrvňáčci litoměřických základních škol dnes prožili velký den v divadle. Od pracovníků Knihovny K.H. Máchy v Litoměřicích převzalo 330 dětí knížku s názvem „Bráchova bota“ od spisovatelky Evelýny Koubové, ilustrovanou Radomírou Kielbergerovou. Zakončen tak byl celorepublikový projekt „Knížka pro prvňáčka“, kterého se litoměřická knihovna účastní už po mnoho let. Program zpestřilo dětské divadelní vystoupení s názvem „Barevný koníček“ v podání dětí z dramatického oboru Základní umělecké školy Litoměřice pod vedením Lenky Pařízkové. U malých diváků sklidilo obrovský ohlas.

 

Letos vůbec poprvé se zapojily všechny první třídy a všechny školy z Litoměřic, celkem tedy 16 tříd. „Děti v průběhu posledního půlroku přicházely opakovaně do knihovny, abychom si zde společně četli, seznamovali se s ilustracemi, připraven pro ně byl zábavný program. Dnešní předání knížek je vyvrcholením celé akce,“ uvedla Alena Koudelková z dětského oddělení knihovny. Vysvětlila také, že kniha je vydána pouze pro tento projekt  a není možné ji zakoupit v obchodech.  Za každou třídu převzali balíček knížek dva zástupci z řad dětí společně s paní učitelkou.

 Cílem projektu je přivést děti hned od počátku školní docházky do knihoven a vytvořit u nich návyk na pravidelnou četbu. Naučí se zároveň získávat informace z různých dostupných zdrojů. Včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat školní výuku.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu