Bezpečná cesta do školy. To je název tradiční akce pro nové prvňáčky v rámci celoroční kampaně Národní dny bez úrazu, která proběhla ve středu dopoledne na dětském dopravním hřišti v Jiráskových sadech.
Do parku dorazili prvňáčci ze všech litoměřických základních škol včetně soukromých. Celkem se jich sešlo 342 z patnácti tříd a osmi institucí.
„Cílem akce je seznámit nové školáky s činností integrovaných záchranných složek, ale také, jak se mají chovat v určitých situacích doma a na ulici,“ vysvětlila Tereza Nebeská, z úseku komunitního plánování odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu. Na dopravním hřišti měli svá stanoviště například městská i státní policie, záchranáři či hasiči.
Podobné akce v rámci kampaně již proběhly pro žáky druhých a devátých tříd základních škol i pro děti z mateřinek. Letošní ročník zakončí tradičně větší akce na Zahradě Čech určená žákům pátých tříd, a to 1. října.

