Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Průjezd zakázán! Městská policie kontrolovala projíždějící kamiony

mp litomerice 2017 miniNa zákaz průjezdu nákladních aut centrem Litoměřic včera dohlížela městská policie. Jeho dodržování kontrolovala hlídka u městského hřbitova v odpoledních hodinách. Žádný z prověřených řidičů nákladních automobilů nad 12 tun však zákaz neporušil. „Během dvou hodin hlídka zkontrolovala čtyři vozidla s hmotností nad 12 tun. Všichni řidiči se prokázali dodacím listem umožňujícím vjezd do města, ať už pro staviva, mrazírny či jiné místní podniky. V dozorování zákazu tranzitu však budeme pokračovat i nadále,“ informoval velitel Městské policie Litoměřice Ivan Králik.

 

Hlídky městské policie dlouhodobě kontrolují také vozidla projíždějící. „Pokud má hlídka důvodné podezření pro porušení zákazu tranzitu, projíždějící vůz odstaví a kontroluje na místě. Pochopitelně se však může stát, že některý řidič zákaz poruší a naší kontrole unikne. Z důvodu kapacity hlídek není možné vysledovat všechny,“ dodal velitel Ivan Králik.

Kdo tedy do centra může a kdo nikoliv? Zákaz omezuje automobily s hmotností nad 12 tun. Neplatí však pro dopravní obsluhu, tedy pro vozidla zásobování, zdravotního a údržbářského charakteru a auta, jejichž řidiči či provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

„V praxi to znamená, že řidiči nákladních vozidel nad 12 tun jedoucí například od České Lípy v rámci dálkové přepravy musejí na kruhovém objezdu Na Kocandě odbočit vlevo po silnici I. třídy I/15 a vyjet kolem vlakového nádraží ven z města přes Tyršův most. Obdobně je tomu i ze strany opačné, kdy u Lovosic a před mostem generála Chábery umístěné dopravní značení usměrňuje vozidla „TRANZIT“ opět na silnici I. třídy směrem na Terezín a k Tyršově mostu s možností pokračování na Českou Lípu, popř. Křešice,“ doplnila tisková mluvčí města Litoměřice Eva Břeňová.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu