Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Provoz ZŠ U Stadionu a čtyř mateřinek bude omezen

vizualizace skolympZateplování školních objektů pokračuje v Litoměřicích svižným tempem. Letos bude tímto směrem investováno přibližně 56 milionů korun, zdaleka nejvíce finančních prostředků za několik posledních let. Zhruba polovinu z této částky získá město ze Státního fondu životního prostředí. V tuto chvíli vrcholí výběrová řízení na zateplení, výměny oken a nové fasády pro Základní školu U Stadionu a mateřské školy v Masarykově, Baarově, Stránského a Plešivecké ulici. U 3 z nich je součástí investice i vybudování vzduchotechniky.


Vzhledem k tomu, že jde o školní objekty, musejí rodiče počítat s dočasným omezením provozu, a to hlavně v případě mateřských škol. „V červnu provoz jmenovaných školek částečně omezíme, od 1. července do konce srpna je zcela uzavřeme. Rodičům, kteří nemusejí své děti do předškolních zařízení v Masarykově, Baarově, Stránského a Plešivecké ulici v červnu dávat, odpustíme platbu školného. V červenci a v srpnu pak mohou využít náhradní mateřské školy, tak jak bývá zvykem v době letních prázdnin," uvedla vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích Andrea Křížová, která zároveň žádá rodiče o pochopení a vstřícnost. „Pokud mají možnost ponechat po dobu oprav své děti doma, pomohou tím k bezproblémovému zajištění oprav. Odměnou budou nám všem nově opravené mateřské školy."

Rekonstrukce Základní školy U Stadionu (na vizualizaci vidíme barevné řešení budoucí podoby fasády) začne na počátku června. Proběhne v několika etapách tak, aby stavební práce nenarušily školní výuku, která neskončí 30. června, ale mimořádně na základě ředitelského volna o pět dní dříve. Hlavní a stavebně nejnáročnější část modernizace se pak uskuteční o prázdninách.

„Od investice si slibujeme maximální zvýšení uživatelského komfortu a dosažení významné energetické úspory, obdobně jako tomu je v případě již rekonstruované ZŠ Ladova a ZŠ Havlíčkovy," konstatoval místostarosta Litoměřic Karel Krejza. Jak dodal, do konce března ještě radnice podá žádost o dotaci na Masarykovu základní školu, kde je v plánu výměna oken a realizace dalších energetických opatření.


Pokračovat letos však bude z rozpočtu města postupná modernizace i dalších školních objektů. Například 700 tisíc korun je připraveno na kompletní opravu střechy Základní školy Na Valech, kde zároveň dojde i k výměně parket v tělocvičně. Půl milionu korun si vyžádá hydroizolace suterénu ZŠ B. Němcové. Zhruba 350 tisíc korun pak bude stát poslední etapa opravy stropů ve 2. patře Masarykovy ZŠ.

Autoři návrhu  budoucí podoby Základní školy U Stadionu vzali v potaz i fakt, že jde o školu, v jejíž sportovní hale jsou odehrávány basketbalové zápasy. Proto zde vidíme motiv míčů.

vizualizace skolyvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu