Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Provoz Na Kocandě a Českolipské brzdí údržba a oprava vozovky

kocandampMěsto Litoměřice v pátek sužovala kolona vozidel stojící v ulicích Na Kocandě, Mezibraní a v navazující Českolipské ulici. Zácpy v dopravní špičce lze očekávat i v následujících dnech. Důvodem je skutečnost, že vlastník silnice první třídy, tedy Ředitelství silnic a dálnic ČR, přistoupil k provádění údržby a opravě vozovky. První etapa, týkající se úseku od prvního kruhového objezdu Na Kocandě až po kruhovou křižovatku u Kauflandu, probíhá za plného provozu, neboť nařízení objízdných tras by bylo velmi složité a komplikované, a to zejména pro těžkou nákladní dopravu. Stavební práce na vozovce, zahrnující odfrézování stávajících povrchů, pokládku nových asfaltobetonových vozovek, ale i výměnu několika vodovodních přípojek, mají skončit do 8. září, protože o den později již začíná výstava Zahrady Čech.

Navazující druhá etapa od Kauflandu směrem na Trnovany by již měla být řízena přechodnými semafory. Práce v tomto případě zasáhnou do hlubších konstrukčních vrstev komunikace a mají skončit v polovině listopadu.

„Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích není garantem zmiňovaných termínů a prací. Pouze jsme je dostali na vědomí a napomohli usměrnění termínů a situace v době konaní Zahrady Čech,“ upozorňuje vedoucí odboru Jan Jakub. Jde totiž o přechodnou úpravu provozu, kterou ŘSD jako vlastník komunikace řešil bez projednání s městem pouze s odborem dopravy krajského úřadu, který je příslušným silničním správním úřadem. Litoměřický odbor řešil v souladu se zákonem pouze značení přechodné úpravy provozu v bočních vedlejších komunikacích.

„Od chvíle, kdy jsme se o chystané opravě povrchu vozovky dozvěděli, apelujeme na nutnost dodržení termínů ukončení první etapy prací v souvislosti se Zahradou Čech a na nutnost informovat o harmonogramu a průběhu stavebních prací zdejší podnikatele, vlastníky sousedních nemovitostí kolem silnice I/15, ale také například hasiče, jejichž sídlo se také nachází v pracemi dotčeném úseku. Po dobu oprav bude křižovatka ulic Nádražní, Na Kocandě a Alšova převádět vozidla v režimu stykové průsečné křižovatky s vyznačenou předností vozidel,“ dodal vedoucí odboru Jakub.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu