Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Provoz městské hromadné dopravy vyjde letos dráž

autobusmpMěstská hromadná doprava v Litoměřicích letos vyjde městskou pokladnu dráž. Zatímco loni za provoz MHD město zaplatilo 3,4 milionu korun, letos to budou 4 miliony 150 tisíc korun. Důvodem je zvýšení sazby za jeden ujetý kilometr z loňských 42,50 na současných 47 korun. Bohužel do výběrového řízení na provozovatele MHD v Litoměřicích, vyhlášeného v režimu významné nadlimitní veřejné zakázky evropského charakteru, se nikdo nepřihlásil, ačkoliv výzva byla zveřejněna na všech dostupných serverech. „Ukázalo se, že pro dopravce jsme vzhledem k nízkému počtu ročně najetých kilometrů finančně nezajímaví,“ zhodnotil situaci místostarosta Karel Krejza.

MHD však v Litoměřicích měla a má podporu. Proto byli přímo osloveni tři provozovatelé, přičemž zareagovali pouze dva. Současný provozovatel BusLine nejprve nabídl, že bude jezdit za 49, poté cenu snížil o dvě koruny za ujetý kilometr, a ČSAD Slaný dokonce za 62.50 Kč. „Pokud chceme MHD provozovat, musíme nabídnutou cenu akceptovat,“ upozornil místostarosta Pavel Grund zastupitele. Zvýšení ceny navržené v rámci rozpočtového opatření nakonec zastupitelé většinou hlasů schválili.

Podle smlouvy, která je uzavřena v režimu mimořádné situace (z důvodu zabránění přerušení služby), má BusLine provozovat v Litoměřicích MHD maximálně do konce příštího roku. „Zároveň s tím však vyhlásíme další výběrové řízení. Pokud bude úspěšné, stávající smlouva automaticky končí,“ upozornil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub s tím, že pro cestující se nic nemění.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu