Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Protidrogový vlak ženou do Litoměřic tisíce vynikajících referencí z ČR i Německa

Protidrogový vlak „Revolution Train“ cestuje po českých městech. Unikátní vzdělávací nástroj, jenž varuje před riziky legálních i nelegálních drog, sbírá skvělé ohalsy. Nově jej chválí také děti, pedagogové i experti z Německa, kteří vlak viděli v pohraničí.
Speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava, interaktivní forma protidrogové prevence a také projekt s výbornými aktuálními referencemi z ČR i Německa. To vše je Revolution Train, který teď míří do Litoměřic.

http://www.revolutiontrain.cz/v2/foto.php
Celkem už Revolution Train navštívilo asi 10 000 návštěvníků, většina z nich v Praze, kam třídy a rodiny z regionů dojížděly i ze stokilometrové vzdálenosti. Autor projektu Pavel Tuma ale od počátku plánoval, že Revolution Train bude jezdit do měst. Proto vlak v rámci turné bude stát 16.–17. června v Žalhosticích.
TRASA TURNÉ RT: http://www.revolutiontrain.cz/v2/aktuality.php
„Mobilita, interaktivita, síla zážitku, to jsou hlavní myšlenky našeho projektu. Zároveň zvládneme přivítat desetitisíce návštěvníků ročně. Můžeme tak pozitivně zapůsobit na spoustu lidí a podle dosavadních výsledků i opravdu něco změnit,“ říká Tuma.
V interiéru protidrogového vlaku návštěvníci prochází 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede k přemýšlení o hodnotě lidského zdraví. Že jde o jedinečný zážitek potvrzuje každý, kdo se s programem osobně seznámí. Projekt má podporu Národního protidrogového koordinátora i Národní protidrogové centrály (NPC).
„Projekt nabízí poutavou a pro mladé lidi atraktivní formou zamyšlení nad reálným příběhem a jeho souvislostmi,“ uvádí ředitel NPC Jakub Frydrych.
Revolution Train zaujal i v Německu. Pověřenkyně spolkové vlády pro oblast drog Marlene Mortler mu plánuje udělit zvláštní ocenění, zástupci bavorských a saských měst, kde se mj. na školách čím dál častěji objevuje český pervitin, podobný projekt nemají a chtějí vlak dostat k sobě za hranice. Provozovatel vlaku Nadační fond Nové Česko tedy na podzim 2016 chystá turné po německých městech.
„Přeshraniční rozměr je klíčový. Chceme s vlakem dokázat, že Česko může nabídnout i něco pozitivního, nejen levné drogy. Protidrogový vlak děti „baví“ a učitelé jsou z jejich reakcí nadšení. Věříme, že se teď vlak uchytí i na západě,“ říká autor projektu Pavel Tuma.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu