Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Propojení hradu s domem kultury přineslo nové možnosti

vanocni stromPlesová sezona v Kulturním a konferenčním centru Litoměřice (KKC) je beznadějně obsazená. KKC láká pořadatele novými možnostmi prostoru, které si našly své příznivce. Plesy budou díky propojení kulturního domu s hradem větší a honosnější. Hrad se přitom veřejnosti otevírá stále častěji.

V roce 2018 pokračuje v hradu úspěšný cyklus Jazz & Swing večerů i řízené degustace. „Taneční večery jazzu a swingu navštěvuje průměrně okolo 70 lidí, a to i z okolních měst. Pravidelně zveme zvučná jména, která posluchačům těchto hudební stylů nejsou neznámá. Akci navštěvují všechny věkové kategorie. Pro její oblibu jsme zavedli i půlroční předplatné,“ sdělila ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková. Pro lepší komfort událostí vznikl v prostoru hradu nový bar, který v současnosti hledá svého provozovatele, úprav doznala i šatna pro veřejnost.

Dubnovou událostí bude v KKC koncert kapely Olympic, který byl beznadějně vyprodaný během deseti dní. „Jednáme proto o možnosti druhého koncertu, aby se dostalo na všechny fanoušky této české hudební legendy,“ prozradila Věra Kmoníčková.

MKZ se připravují i na letní akce. Známé je již jméno umělce, který zahájí letošní Varhanní léto. Bude jím houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Celý festival se pak ponese ve stylu klasických varhanních recitálů spolu s varhanními koncerty, díky kterým se festival těší stále větší divácké oblibě.

Významnou událostí bude 10. srpna koncert Festivalového pěveckého sboru, pořádaný na Mírovém náměstí u příležitosti 100. výročí založení České republiky. Následující den na něj naváží Pivní slavnosti. Září opět ovládnou oslavy vína s Litoměřickým vinobraním.

Inovace čeká rozsvěcení vánočního stromu. „V roce 2017 byla návštěvnost rozsvěcení vánočního stromu rekordní, proto chystáme novou koncepci, včetně lepšího ozvučení události,“ slíbila Věra Kmoníčková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu