Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Proměna pokratického sídliště pokračuje

sidmpPrávě probíhající třetí etapa revitalizace pokratického sídliště je ve své polovině. V těchto dnech je řešeno území ohraničené ulicemi Na Výsluní, U Kapličky, Kubínova a Pokratickým potokem. „Modernizováno je stávající víceúčelové hřiště, opravovány jsou chodníky a budovány tři nové hrací plochy,“ charakterizoval současný stav stavební technik odboru územního rozvoje městského úřadu Ladislav Pošík. Stavební úpravy zahrnuté v třetí etapě začaly v srpnu. Ukončeny mají být v listopadu.

 

Obyvatelé Pokratic však mají naději, že revitalizace sídliště bude pokračovat čtvrtou etapou. Zastupitelé totiž minulý týden schválili podání žádosti o dotaci na regeneraci další části, dotýkající se ulic Alfonse Muchy, Hynaisova a Ladova.

Uspět chce město v programu podpory bydlení vypsaného Ministerstvem pro místní rozvoj. Cílem je finančně podpořit regeneraci veřejného prostranství panelového sídliště s nejméně 150 byty. Dotace je poskytována až do výše 70 % rozpočtových nákladů akce, nejvýše však 4 miliony korun. Celkové náklady 4. etapy regenerace litoměřického sídliště jsou dle zpracovaného projektu vyčísleny na 7,2 milionu korun. Zapracovány byly i požadavky obyvatel řešeného území, které vzešly z ankety uskutečněné v březnu letošního roku a následné prohlídky s architektem.

„S žádostí o dotaci na realizaci prvních třech etap jsme byli úspěšní, proto věřím, že tomu tak bude i tentokrát,“ uvedl místostarosta Václav Červín. Pokud se optimismus místostarosty vyplní, dojde již v příštím roce v souladu s projektem k opravě sportovního hřiště, stávajících vyšlapaných pěšin a chodníků, vybudování odpočinkových zón, doplnění městského mobiliáře, herních a volnočasových prvků, úpravě vzrostlé zeleně, výsadbě nové a opravě stávajících kontejnerových stání.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu