Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prolom kódy nudy

„Prolom kódy nudy" je podtitul nového projektu knihovny K. H. Máchy, který je cílen na mladé lidi ve věku od 14 do 26 let. Plný název Kre-Kni (Kreativní knihovna) napovídá, že i v letošním roce se v knihovně budou dít věci.

„Chceme nabídnout mladým lidem prostor pro jejich vlastní tvůrčí nápady a ukázat jim, že literatura a umění obecně nemusí být vůbec žádná nuda," řekla k novince zástupkyně ředitele Zora Čuchalová.

Možností k vlastnímu uplatnění budou mít zájemci mnoho. Připravuje se dílna DIY (do it yourself), mělo by vzniknout dokumentační centrum knihovny, žáci a studenti budou moci ovlivňovat výběr nových titulů v oddělení fantasy literatury, vyzkoušet si publikační činnost psaním recenzí a mnoho dalšího.

V lednu v rámci projektu otevře sérii poslechových večerů Maska rudé smrti, povídka E. A. Poea. Posluchačům ji v pořadu Do ucha představí Kristýna Lamblová, studentka Technische Universtät Chemnitz. V únoru ji vystřídá Mikoláš Müller z litoměřického gymnázia, který má na starosti večery o filmu.

Knihovna na projektu spolupracuje se členy Zastupitelstva mládeže, kteří sami připravili interaktivní nabídku, aby představili Kre-Kni na svých školách a nabídli svým spolužákům pestrou paletu možností, jak se do dění v knihovně zapojit. „Zájem mladých lidí, se kterým náš návrh přijali, nás mile překvapil," uvedla jedna z koordinátorek projektu Kateřina Minková. „Mladí v zastupitelstvu hned převzali iniciativu a pustili se do tvorby prezentace, kterou obohatili o své vlastní nápady," informovala Minková.

Skutečnost, že se v Kreativní knihovně nezapomíná ani na čtení a zábavu, dokazuje otevření nového čtenářského klubu Knihožrouti, který doplnil dva kluby deskových her.

(TZ zpracovala Kateřina Minková, pracovnice knihovny)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu