Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Projekt vzniku nového sídla základní umělecké školy je před dokončením

mestompRadnice má již téměř kompletně vypracovanou projektovou dokumentaci na rekonstrukci objektu bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy (VUSS) v ulici 5. května, který by se měl stát sídlem základní umělecké školy zřizované městem. „V tuto chvíli ještě čekáme na finální vyjádření příslušných orgánů. Vzhledem k tomu, že jde o objekt, který bude vzdělávací institucí, očekáváme zvýšené požadavky ze strany hygieniků a hasičů,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Rozpočet na realizaci akce ještě v tuto chvíli nelze přesněji odhadnout, nicméně je zřejmé, že náklady se budou pohybovat mezi 50 až 60 miliony korun.

Stavební úpravy VUSS nejsou zahrnuty v rozpočtu města pro letošní rok a pravděpodobně tomu tak nebude ani v roce příštím. „Reálným termínem realizace je rok 2019,“ upřesnil místostarosta Karel Krejza. Pro letošní rok totiž nebyly otevřeny dotační programy podporující základní umělecké vzdělávání dětí. Zástupci města proto prostřednictvím Asociace ZUŠ jednají na příslušných ministerstvech, aby se na tuto oblast vzdělávání v roce 2018 již nezapomnělo.

Litoměřická základní umělecká škola je v tuto chvíli kapacitně plná. Výuka dětí probíhá ve třech budovách. Cílem zřizovatele je proto sestěhovat školu do objektu bývalé VUSS v centru města, který mu Armáda ČR bezúplatně převedla a jenž je v současné době z větší části nevyužívaný. „Rádi bychom škole s téměř tisícovkou žáků nabídli pod jednou střechou reprezentativní prostory a v nich vhodné podmínky pro všechny formy její výuky,“ dodal místostarosta.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu