NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Projekt stěhování ZUŠ do centra města byl dokončen

zus mpPo třech letech intenzivní práce byl dokončen projekt stěhování základní umělecké školy do centra města, přesněji do objektu bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy v ulici 5. května. Na tvorbě spolupracovalo s městem vedení ZUŠ tak, aby vyhovoval jejím potřebám.

Nejnáročnější se přitom ukázaly být požadavky kladené ze strany hygieniků. „Přestavba bývalé vojenské budovy na instituci věnující se uměleckému vzdělávání dětí se jednu chvíli zdála být dokonce nemožná. Řešení byla hledána v průběhu déle než rok trvajícího jednání,“ poukázal na náročnost procesu místostarosta Karel Krejza.

Náklady na realizaci nejsou zcela přesně vyčísleny, ale dosáhnou zhruba 60 milionů korun. Projektová dokumentace totiž obsahuje mj. také požadavky na prostorovou a stavební akustiku sálů a učeben, dále vybudování výtahu ve dvorním traktu.

ZUŠ (jejíž současné sídlo na Masarykově ulici vidíme na úvodní fotografii) bude využívat druhé a třetí nadzemní podlaží. „Vzniknou zde nejen klasické učebny, ale i zázemí, které škole dosud chybělo,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Na mysli přitom měla vybudování několika sálů – koncertního, divadelního a tanečního – a také galerie určené výtvarníkům.

Kanceláře nacházející se v přízemí dosud využívá armáda. Zaměstnanci by se ale měli v budoucnu stěhovat. Město jí už totiž bezúplatně předalo do užívání náhradní prostory v kasárnách Dukelských hrdinů, které je však třeba opravit. Učinilo tak s cílem získat celý objekt, v němž by mohla být rozšířena kapacita ZUŠ. „V rámci parlamentní práce jsem již jednal s vedením Ministerstva obrany a získal příslib rekonstrukce budovy v kasárnách do dvou let,“ informoval místostarosta Krejza, který je zároveň poslancem Parlamentu ČR.

Po uvolnění přízemí objektu armádou by v této části našly zázemí i stále úspěšnější litoměřické sbory. „Působit by zde mohla také pedagogická poradenská zařízení,“ dodala Andrea Křížová. Je totiž zřejmé, že žáků se speciálními vzdělávacími potřebami bude přibývat a nároky na poradenství tohoto typu poroste.

Zastupitelé tak možná již v příštím roce budou stát před otázkou, z čeho realizaci finančně náročného projektu zaplatí. „Město se pokusí získat dotaci z projektu RESTART. V úvahu přichází i prodej současných čtyř budov, které škola využívá. O tom ale již rozhodnou noví zastupitelé,“ nastínil možnosti financování místostarosta Karel Krejza.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu