Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

studie parkovacího domu

Projekt parkovacího domu v Růžovce je pozastaven

Přísné podmínky dotačního programu pozastavují v tuto chvíli projekt výstavby parkovacího domu v ulici Růžovka v litoměřické části Kocanda. Konkrétní důvod, proč na již přislíbenou dotaci ve výši 85 milionů korun město nakonec nedosáhne, je podle místostarosty města Petra Panaše nedostatečná vzdálenost parkovacího domu od vlakového a autobusového nádraží.

„Jediná zastávka, která se do požadovaného dvousetmetrového perimetru vejde, je v Daliborově ulici. Počet cestujících, kteří ji využívají, je ale v rámci podmínek hodnocení projektu IROP nedostačující,“ vysvětlil na posledním jednání zastupitelstva Petr Panaš.

Vzhledem k tomu, že za přípravou projektu stavby parkovacího domu stojí roky práce, nechce ale vedení města od záměru definitivně upustit.

„Nicméně bez dotace, s ohledem na vysoké náklady, město stavbu pouze z vlastních prostředků realizovat zatím nebude. Budeme se proto snažit hledat jiný vhodný dotační titul,“ poznamenal místostarosta s tím, že investice do parkovacího domu by mohla být uplatněna například v rámci návazné dopravní infrastruktury spojené s chystanou stavbou vysokorychlostní trati.

Zastupitelé zároveň vzali na vědomí petici občanů, kteří požadují zastavit záměr výstavby parkovacího domu v Růžovce a postavit ho na jiném místě. Obávají se totiž, že navržená stavba bude mít na lokalitu negativní dopady.

„Protože petenti mimo jiné v petici požadovali i řešení parkovacích zón, budou jejich podněty předány komisi dopravy pracující při radě města k odbornému posouzení,“ doplnil Petr Panaš.

Projektový záměr „Parkovací dům Růžovka (P+R)“ byl už před časem doporučen řídícím výborem metropolitní oblasti/aglomerace k realizaci v rámci integrované územní strategie Ústecko-chomutovské aglomerace. Vybudováním nové dopravní infrastruktury mělo dojít k významnému rozšíření parkovací kapacity dopravního terminálu o 214 parkovacích míst. Nová parkovací místa měla primárně sloužit pro cestující, kteří přijíždějí do Litoměřic a pokračují dále s využitím prostředků veřejné hromadné dopravy. Současně měl systém sloužit pro cestující, jejichž destinací je město Litoměřice, kteří budou dále pokračovat pěšky nebo s využitím linek MAD. Náklady na výstavbu jsou předběžně vyčísleny na 188 milionů korun.

Titulní foto: Vizualizace ukazuje, jak by měl parkovací dům v ulici Růžovka vypadat. zdroj: AD projekt, Design a Engineering


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu