Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Projekt letošního participativního rozpočtování už slouží dětem

havlickovamp2Vítězný projekt letošního participativního rozpočtování už slouží dětem. Včera bylo slavnostně otevřeno nové hřiště v areálu Základní školy Havlíčkova v Litoměřicích.

 

Smyslem projektu, který získal v anketě nejvíc hlasů, bylo poskytnout dětem příležitost k zábavě, a také rozvoji motorických schopností, koordinaci těla a zvýšení fyzické zdatnosti. V zahradě školy proto vyrostly herní prvky-například houpačka, lanová šplhací věž, pískoviště a další. Škola akci financovala zčásti z prostředků participativního rozpočtu, zčásti z vlastních peněz. „Jsme moc rádi, že se nápad podařilo zrealizovat, hřiště nyní může sloužit jak žákům, tak i veřejnosti,“ uvedla Blanka Ježková, ředitelka ZŠ Havlíčkova.

V letošním participativním rozpočtování se utkaly čtyři projekty. Kromě toho vítězného se o přízeň hlasujících ucházel nápad s názvem „Naučná stezka na Mostné hoře“, který měl za cíl rozvíjet vztah dětí k přírodě, a dále „Discgolfové hřiště“, jež mělo za cíl podpořit nové moderní sportovní aktivity ve městě. Čtvrtým letošním přihlášeným projektem pak bylo „Lelkování v Litoměřicích“, které počítalo s vytvořením odpočinkové zóny umístěním houpacích sítí do parků.

V rámci participativního rozpočtování město uvolňuje každoročně 200 tisíc korun pro návrhy veřejnosti na zlepšení veřejného prostoru. V předchozích ročnících byla v rámci této akce vybudována lanová dráha na Mostné hoře, „Bosá stezka“ v areálu ZŠ školy U Stadionu, či Zelená oáza ve dvoře školy Lingua Universal. Nové hřiště u ZŠ Havlíčkova je čtvrtým zrealizovaným projektem. Všechny jsou určené dětem, což je dobře,“ zhodnotil Petr Hermann, předseda Nároční sítě Zdravých měst ČR, který stál u zrodu participativního rozpočtování v Litoměřicích.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu