Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Projekt elektromobility zahájil Podnikatelské fórum 2016

podnikforummpPrezentací projektu elektromobility, novinek připravených městem Litoměřice pro podnikatele a plnění Akčního plánu rozvoje spolupráce s podnikateli bylo v úterý odpoledne zahájeno v konferenčním sále hradu Podnikatelské fórum 2016. Druhého ročníku akce se zúčastnila zhruba dvacítka představitelů místních firem a obdobný počet zástupců městského úřadu a vedení města. Podnikatelské fórum, které mělo za cíl odstartovat pravidelná setkávání představitelů města a podnikatelů, kteří v něm působí, a vytvořit platformu pro diskuzi o možnostech vzájemné spolupráce, se prvně uskutečnilo v loňském roce. Na základě setkání vznikl „Akční plán rozvoje spolupráce s podnikateli 2015-2020“, který obsahuje konkrétní aktivity realizované a plánované městem a náměty podnikatelů.

Jedním z nich byl právě požadavek na podporu elektromobility. Nákupem 10 elektromobilů a 4 hybridů zahájilo město výměnu služebních vozidel za ekologická, což představuje pouze první krok z celkového souboru opatření plánovaných v oblasti dopravy. Zároveň jedná o výstavbě veřejných dobíjecích stanic. Zájem připojit se k projektu různými způsoby již avizovali na fóru zástupci čtyř firem – jednatel firmy Hennlich Pavel Šumera, ředitel střední školy Ekonom Miroslav Pokorný, dále Pavel Křivan, ředitel automobilové části společnosti Gerhard Horejsek, a provozovatel regionální televize a vydavatel novin Jan Dostal.

Podnikatelům bylo mj. promítnuto i nové propagační video, prvně prezentované na podzim v Mnichově na veletrhu EXPO. Čtyřminutový film propaguje město Litoměřice, dosažené úspěchy, vize a vyzdvihuje potenciál k dalšímu rozvoji. „Ke zhlédnutí je na webových stránkách města, na kterých v rámci zvýšení informovanosti přibyla nová sekce Podnikatel,“ informoval tajemník městského úřadu Milan Čigáš s upozorněním, že kromě jiného jsou zde podrobně prezentovány brownfields - již nevyužívané plochy města určené k dalšímu rozvoji.

Za vydařený byl označen veletrh TECHNODAYS, který s cílem podpořit rozvoj technického školství uspořádala Okresní hospodářská komora Litoměřice ve spolupráci s městem a Okresní hospodářskou a sociální radou Litoměřicka. „Je třeba ho však rozvíjet, aby byl určen nejen žákům 8. a 9. tříd, ale aby sloužil i k prezentaci středního a vysokého školství technického směru,“ vybídl jednatel firmy Hennlich Pavel Šumera, který mj. vyzval město k ekologizaci městské hromadné dopravy.

V rámci diskuse došlo i na kontroverzní témata, jako je například doprava nebo dle některých názorů nedostatečná podpora živnostníků v centru města.

Výstupy z akce a fotografie budou dostupné na webových stránkách města a http://zdravemesto.litomerice.cz/akce-2016.html.

podnikforumvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu