Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Program prevence kriminality zahrnuje pro letošek řadu aktivit

kamery ilu jes1209 denik clanek soloS cílem nadále zvyšovat bezpečí občanů byl i pro letošní rok schválen Program prevence kriminality. Zahrnuje celkem jedenáct aktivit při vynaložení zhruba 900 tisíc korun z rozpočtu města. Finančně nejnákladnější bude další rozšíření městského kamerového systému o jeden monitorovací bod. Jeho instalace a správa celého systému vyjde na 700 tisíc korun. „V Programu prevence kriminality jsou dále navržena opatření, která povedou ke snižování rizik souvisejících s trestnou činností a sociálně-patologickými jevy. Většina dílčích aktivit a projektů je zaměřena na děti, mládež a rodiny s dětmi, osoby ohrožené sociálním vyloučením, osoby se specifickými potřebami, občany města z oblasti sociální, situační prevence a informování občanů,“ informovala manažerka prevence kriminality odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Miroslava Najmanová.

Například projekt „Jak se nestát závislákem“ působí na mládež v oblasti společensky nebezpečných jevů a upozorňuje na možné důsledky drogové závislosti, alkoholismus a gamblerství. Zahrnuje řadu aktivit, mezi nimi i přednášky s drogovou tematikou realizované přímo ve školách, výtvarnou soutěž o nejlepší protidrogový plakát apod. Cílem dalšího projektu Žáci v bezpečí je pomocí preventivních aktivit postupně snižovat kriminalitu dětí a mládeže a pozitivně je motivovat doma i na ulici, a to prostřednictvím kampaní jako Bez přilby už nevyjedu, Do života bez karambolu apod. Program prevence v azylovém domě zahrnuje přednášky souvisejících se sociálně-patologickými jevy, jež budou uzpůsobeny věku zde žijících dětí.

I v letošním roce zůstane v provozu senior linka, zahrnující funkční systém provozu osobních alarmů vedoucích ke zvýšení pocitu bezpečí seniorů nebo handicapovaných občanů. V plánu jsou i informační kampaně Pozor na zloděje, Chraň sebe i svůj majetek a Auto není trezor. Znovu se uskuteční Den policie s prezentací složek Integrovaného záchranného systému.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu