Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

pozor_na_zlodeje

Program prevence kriminality nezastavily ani letní prázdniny

„Bez přilby už nevyjedu“, „Pozor na zloděje“ a „Auto není trezor“ jsou názvy akcí pro veřejnost, které během letních prázdnin realizovalo město Litoměřice i s partnery v rámci Programu prevence kriminality. Děti z azylových domů pak mohly absolvovat interaktivní naučný blok například o závislostech či nebezpečí užívání návykových látek.

Cyklistická přílba, odrazky na kole či fungující brzdy patří mezi základní cyklistickou výbavu, kterou by měl mít každý mladý cyklista. Ve druhé polovině července proběhla za účasti zástupců policie na Střeleckém ostrově akce „Bez přilby už nevyjedu“, která byla zaměřená na kontrolu povinné výbavy u dětí.

„V případě snížení viditelnosti či deště je cyklista povinen mít kolo vybavené předním bílým a zadním červeným světlem,“ uvedl vrchní inspektor a preventista Městské policie Litoměřice Robert Čelko.

Děti po kontrole výbavy obdržely nejen reflexní bezpečnostní prvky a informační letáčky, ale také jednu zásadní informaci určenou pro všechny: „Upozorňujeme na zákaz užití alkoholu a jiných návykových látek před jízdou na kole a během ní,“ dodala nadpraporčice Policie České republiky Pavla Kofrová.

„Akce je realizovaná v rámci Programu prevence kriminality a měla proběhnout již v květnu, avšak s ohledem na koronakrizi jsme byli nuceni ji přesunout na období letních prázdnin,“ informovala manažerka prevence kriminality městského úřadu Lenka Benešová.

Na počátku srpna proběhly také přednášky sociálních pracovníků K-centra v Azylovém domě pro rodiny s dětmi Naděje. Děti účastnící se programu se zábavnou formou seznámily s problematikou vzniku závislostí, která je spojená s užíváním legálních i nelegálních drog, poruchami příjmu potravy nebo tématem sexu a mezilidských vztahů.   

Zapomenuté oblečení nebo osobní věci na sedadle aut zaparkovaných před supermarketem či odložené tašky v nákupním vozíku mohou být předmětem zájmu pachatelů trestné činnosti. Na konci srpna při akcích Pozor na zloděje a Auto není trezor pracovníci prevence Police České republiky a Městské policie Litoměřice upozorňovali nakupující seniory a handicapované osoby na riziko krádeží. Varovali také před kapesními krádežemi, poskytovali preventivní rady s předáváním letáčků a žetonů s nápisem „Pozor na zloděje“. Zároveň u přijíždějících aut kontrolovali společně s řidiči, zda nenechali v autě cenné věci jako doklady, klíče a další předměty přitahující pozornost zlodějů. Obě události se každoročně opakují již od roku 2012.  


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu