Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Program MKZ

Program MKZ vloni navštívilo přibližně 310 tisíc lidí  

310 tisíc návštěvníků, 342 kulturních akcí a 866 projekcí – takový byl pro Městská kulturní zařízení v Litoměřicích rok 2023. Od roku 2021 se návštěvnost rapidně zvýšila, a i nadále stoupá.  

Na výstavišti Zahrada Čech se uskutečnilo celkem 48 akcí různého charakteru, ať už novinky v podobě koncertů legendárních kapel jako Chinaski nebo Olympic, tak spousty výstav či konferencí. Nejprestižnější akcí roku 2023 byl Mezinárodní pivní festival, který se sem přesunul z Českých Budějovic.  

V domě kultury návštěvnost akcí také stoupla, a to na dvojnásobek. Přivítali jsme zde výjimečné umělce, jako jsou Dasha, Jiří Korn, Vojtěch Dyk, 4 Tenoři a další. Proběhl Ples jara a přátel vína, Vánoční ples, talkshow s Miroslavem Donutilem nebo Osmanym Laffitou. Nechyběly ani dětské akce jako Kája a Bambuláček a Míša Růžičková. Dále se uskutečnily taneční jak pro mládež, tak pro dospělé, o které byl obrovský zájem.  

Litoměřický hrad se stal centrem pozornosti zejména v říjnu a listopadu, kdy hostil unikátní výstavu replik Českých korunovačních klenotů, která sklidila obrovský úspěch. Konala se módní přehlídka, oslavili jsme Litoměřické svátky hudby s Václavem Hudečkem, hostem hradu se stal Zdeněk Troška nebo Ladislav Špaček. Pro milovníky vína se uskutečnil oblíbený Litoměřický hrozen a několik desítek degustací.  

Divadlo Karla Hynka Máchy se může chlubit 96 akcemi. Od koncertu Davida Deyla, po několik desítek divadelních představení nebo koncertů Základní umělecké školy v Litoměřicích. Zahrály hvězdy jako Lukáš Vaculík, Eliška Balzerová, Simona Stašová, Vojtěch Dyk, Ivana Jirešová, Vladimír Kratina nebo třeba Michal Dlouhý.  

V Kině Máj jsme rozsvítili plátna 866krát. Promítli jsme trháky letošního roku jako Barbie, Mission: Impossible Odplata – První část, Oppenheimer a další. Nechyběl ani Koncert filmové hudby, divadelní projekce nebo třeba dětmi oblíbený Zdeněk Polach a jeho Matýsek s kamarády.  

Program na Mírovém náměstí odstartoval tradiční Masopust, po kterém následoval velký průvod masek, kterým začal Litoměřický loutkový festival. Dále se zde uskutečnilo Vinobraní či Vánoční trhy a Rozsvícení litoměřického stromu.  

„Rok 2023 byl pro nás všechny opravdu velmi náročný. Nejvíce mě těší, že naše akce mají spíše pozitivní ohlasy, což je pro nás hnací motor pokračovat v novém roce dál. Pevně věřím, že návštěvníci prožili neopakovatelné chvíle, které je pobavily, dojaly, překvapily nebo třeba něco nového naučily… od toho tu pro ně jsme, pro vás všechny. A slibuji, že v roce 2024 roztočíme další kulturní kolotoč, který nás světem kultury pořádně zhoupne,“ sdělila ředitelka MKZ Litoměřice Michaela Mokrá.  

Aneta Břeňová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu