Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Profesor Melichar zasvětil život matematice

melicharmpNa základě vynikajících výsledků se Výbor Oxford encyklopedie rozhodl zařadit litoměřického občana, vysokoškolského profesora Jana Melichara, do prestižní Oxford encyklopedie. K získání certifikátu o zařazení dnes profesorovi blahopřál na radnici starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. RNDr. Mgr. Jan Melichar, CSc. ve svých 75 letech stále učí na katedře matematiky na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, a to již téměř pět desítek let. Jen těžko by se v kraji hledal učitel matematiky, který neprošel jeho rukama.

Podle profesora je přitom nesmírně důležité, zda pedagog dokáže v dítěti probudit hravým způsobem lásku k matematice již ve školním věku. „Já to štěstí měl. Profesor Malý byl nesmírně přísný, ale uměl látku vysvětlit. Jaroslav Snopek byl zase přátelský a díky němu jsem do matematiky doslova zblbnul,“ přiznává autor více než stovky publikací, učebnic a metodických příruček věnovaných právě této vědě. Profesor Melichar je kromě jiného i spoluzakladatelem ve své době tolik diskutovaných množin. „Říkali mi množinový generál,“ směje se mezi řečí muž, podle něhož však podstata teorie množin nebyla ve společnosti zcela dobře pochopena.

Jan Melichar zůstává stále aktivní. Aby tomu tak bylo i nadále, mu přeje u příležitosti jeho letošních 75. narozenin nejen starosta města, ale i my ostatní.

Text pod foto: Od starosty Chlupáče dostal Jan Melichar knihu o litoměřických věžích a věžičkách. Ten nejhezčí dárek si však profesor nadělil díky celoživotní píli sám – zařazení svého jména do prestižní encyklopedie.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu