Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Kruhák Na Soutoku

Přípravy projektu na "kruhák" u centra Na Soutoku finišují

Přípravy projektové dokumentace nové kruhové křižovatky před obchodním centrem Na Soutoku finišují tak, aby mohlo být již v příštím roce požádáno o stavební povolení.

Do závěrečné fáze se dostávají i místy komplikovaná jednání s vlastníky stavbou dotčených pozemků. Stavba je dimenzovaná tak, aby s ohledem na vzrůstající intenzitu dopravy vyhovovala dalších třicet let.

„Kruhová křižovatka bude mít čtyři ramena a dva jízdní pruhy tak, aby byla zajištěna co nejvyšší plynulost dopravy,“ ujistil starosta Ladislav Chlupáč. První rameno přivede dopravu z Tyršova mostu, druhé napojí obchodně průmyslový areál, třetí vozidla jedoucí od terezínské křižovatky a čtvrté galerii Na Soutoku.

„Pamatujeme přitom i na zvýšení bezpečí chodců,“ upozornila vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková. Směrem k hotelu Helena totiž bude vybudován nový přechod pro chodce. Bezpečná cesta pro pěší povede i po pravé straně z Tyršova mostu směrem k hotelu Helena. Zde chodník na rozdíl od protější strany dosud chybí. 

Město v příštím roce bude připraveno požádat o stavební povolení. S aktuální podobou tzv. turbo okružní křižovatky již vyjádřily souhlas jak dopravní policie, tak i Ředitelství silnic a dálnic ČR jako vlastník komunikace. Ačkoliv ještě nejsou vyčísleny náklady stavby, je pravděpodobné, že bude muset jít o investici města v řádech milionů. O jejím případném zařazení do rozpočtu Litoměřic tedy v příštím roce rozhodnou nově zvolení zastupitelé.

Autor: Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu