Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Přípravy na uzavření Tyršova mostu zatím zima nenarušila

kruhakmpRekonstrukce kruhového objezdu na Vojtěšském náměstí probíhá dle harmonogramu. Vzhledem k mírné zimě je pravděpodobné, že rozšíření křižovatky a její zkapacitnění skončí tak, aby zhruba na začátku dubna mohl být Tyršův most uzavřen. Pokud by práce na kruhovém objezdu nebyly ukončeny v termínu, rekonstrukci mostu by investor, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR, odložil zřejmě až na příští rok.

Probíhající stavební práce s sebou přinesly změny v dopravě. Provoz směrem do centra zůstal zachován, v opačném směru je veden po objízdné trase. Chodci jsou s ohledem na stav prací vedení po levé nebo pravé straně komunikace. „V současné době je zcela uzavřena ulice České armády. V následné fázi stavby (zhruba od začátku února) dojde v místě výjezdu do křižovatky na Vojtěšském náměstí k úplné uzavírce Liškovy ulice a výjezd z ulice České armády po základních podkladních vrstvách vozovky bude směrem do centra obnoven," popsal aktuální stav vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub. Došlo i ke změnám v provozu městské hromadné dopravy. Není zde obsluhována autobusová zastávka. Naopak každý spoj linky B (557 550) nově zastavuje v nedaleké Štursově ulici, v blízkosti domova pro seniory. V té souvislosti byl schválen a vydán výlukový (objížďkový) jízdní řád.

Zhruba na začátku března začne zhotovitel prací SDS EX Most umísťovat a připravovat nové dopravní značení v ulici Na Valech. Tak jako v minulosti budou na přechodnou dobu instalovány semafory v místech, kde ústí ulice Sovova a Osvobození. „Cílem bude zajistit bezpečný přechod chodců přes velmi frekventovanou silnici II. třídy a umožnit výjezd, zejména levostranný, vozidel z bočních ulic. V ideálním případě začnou semafory fungovat již v průběhu března, aby bylo možné celý systém správně a co možná nejlépe nastavit ještě před uzavřením mostu, " upřesnil vedoucí Jakub.

Rekonstrukce křižovatky na Vojtěšském náměstí byla nezbytná. V současném stavu by totiž nezvládla nápor vozidel po uzavření Tyršova mostu, jehož stav odborníci označili za havarijní.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu