Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Primář Brambaški se loučí s internou, ne však docela

brambachmpInterní oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích přijde o svého dlouholetého primáře. MUDr. Ivan Brambaški totiž s příchodem roku 2016 odchází do důchodu. Působil zde dlouhých čtyřicet let, posledních dvacet let pak ve funkci primáře.

Každý primariát má svá specifika. Pro všeobecnou internu bývají charakterističtí pacienti přijímaní ve vážném, často kritickém zdravotním stavu. Možná i proto nebývá tento obor tak atraktivní pro mladé lékaře. Pod primářem Brambaški však úspěšně zvládlo atestaci hned 21 lékařů. On sám si však cení i jiného faktu. „Podařilo se nám díky úsilí mnoha lidí zajistit komplexní péči ve všech interních subspecializacích, tedy podoborech. Lůžkové oddělení vhodně doplňuje dvanáct ambulancí. Interní oddělení litoměřické nemocnice je v současné době schopno poskytnout komplexní diagnosticko – léčebnou péči, na kterou navazuje v případě potřeby kvalitní spolupráce s vyššími pracovišti,“ konstatoval primář, který v 67 letech odchází na zasloužený odpočinek.

Ne však docela. „Velmi nás těší, že Ivan Brambaški bude i nadále s naší nemocnicí spolupracovat a podílet se na jejím chodu, protože jeho odborné i lidské kvality jsou neocenitelné,“ konstatoval předseda správní rady nemocnice Radek Lončák. Spolupráce má spočívat především v ambulantní péči, vzdělávání lékařů, ultrazvukové diagnostice cévních onemocnění apod.

„Tak skvělý kolektiv totiž nemohu a ani nechci definitivně opustit,“ přiznává vitalitou a humorem hýřící lékař. Zároveň doufá, že bude mít daleko více času nejen na svou rodinu, ale i chalupaření a další aktivity.

 

Text pod foto:
Za dlouhodobě kvalitní služby odváděné ve prospěch interního oddělení nemocnice poděkoval tento týden na radnici do důchodu odcházejícímu primáři starosta Ladislav Chlupáč a zastupitel Petr Hermann.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu