Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Přijďte tvořit vizi dopravy do roku 2050

vizionmpPřijďte s námi tvořit vize dopravy do roku 2050. V úterý 27. listopadu se v Hradu Litoměřice uskuteční veřejné fórum s názvem „Litoměřice dostupné všem? Jaká bude doprava do roku 2030+?“

 

Město Litoměřice čelí výzvě, jak zajistit dopravu ve městě tak, aby splňovala základní kritéria. Musí být dostupná všem, bude reagovat na zvyšující se poptávku po mobilitě a zároveň nebude mít negativní dopady na zdraví a životní prostředí. Jak ale takové dopravy dosáhnout? Občané budou mít možnost si zvolit vizi, která jim bude nejbližší a následně ji rozvíjet. Preferujete jízdu na kole, či chodíte rádi pěšky? Jste zastánci hromadné dopravy? Nebo upřednostňujete automobilovou dopravu za jakýchkoliv okolností? Svými názory pomůžete formulovat vize mobility pro Litoměřice.

Příchozí, kteří na hrad dorazí diskutovat, se zde zároveň dozví i zajímavosti z nejrozsáhlejšího sběru dat o dopravě v Litoměřicích, na jehož základě město zpracovává Plán udržitelné městské mobility. Průzkum například ukázal, jak cestují obyvatelé Litoměřic a okolí, jakými dopravními prostředky a za jakými účely, jaká je vybavenost domácností automobily a jízdními koly, nebo jaký je přístup místních k elektromobilitě. „Zamyslíme se tedy také, jak podpořit cyklodopravu. Velkým tématem je i snižování emisního zatížení vozidel, “ nastínil některé z plánovaných bodů programu starosta města Ladislav Chlupáč.

Během akce dojde k předání cen a vyhodnocení soutěže pro školy o výtvarné zpracování díla na téma „Litoměřice 2050: Moje představa o dopravě".

Více informací o plánování dopravy v Litoměřicích naleznete zde.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu