Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Masopust

Přijďte se v sobotu pobavit na tradiční masopust

Průvod městem v maskách, staročeské písničky k poslechu i tanci, pohádky pro děti, výtvarné dílničky. Přímo na Mírovém náměstí v Litoměřicích vypukne v sobotu 18. února tradiční masopustní veselí.

Městská kulturní zařízení v Litoměřicích akci zahájí v 11 hodin dopoledne. Opět se návštěvníci mohou těšit na tradiční zabíjačkové dobroty. K zakoupení budou uzeniny, pečivo, sýry, kremrole, koláče, klobásky, medovina, svařák, pivo a mnoho dalšího. Program bude ve 13 hodin pokračovat ukázkami z pravé vojenské polní kuchyně. Po celý den bude své kulinářské umění předvádět řezník Krkovička, který uvaří kromě guláše také ovar s křenem jako řemen i prdelačku za kačku.

Návštěvníky čeká bohatý kulturní program. Staročeské písničky budou znít náměstím po celý den, na programu jsou pohádky pro děti a výtvarné dílny. Návštěvníci v maskách jsou vítáni, neboť slavnosti vyvrcholí v 15 hodin masopustním průvodem. Ovšem i přímo na místě bude možné si škrabošku vyrobit. A co víc? Veřejnost se spolu s pořadateli bude podílet na vyhlášení soutěže O nejlepší masku a cena je velmi lákavá. Soutěžit se bude o vstupenky na dětský bál, který se bude konat 2. dubna v Kulturním a konferenčním centru.

Sobota na Mírovém náměstí v Litoměřicích bude den jako malovaný, s bohatým programem a občerstvením. Zapojte fantazii, vystrojte se a přijďte si to užít.

Daniela Kekrtová, MKZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu