Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Přijďte férově posnídat

ferovmpUžijte si skvělé dopoledne v Jiráskových sadech. V sobotu 12. května se bude na desítkách míst v České republice konat Férová snídaně, nejvýznamnější akce na podporu fair trade v roce. K akci se tak jako každoročně připojují i Litoměřice.

V Litoměřicích, které získaly jako první v republice statut fairtradového města, proběhne Férová snídaně již poosmé. Zúčastnit se může každý od 10 hodin.

A co vlastně jde? Účastníci si na piknikový happening přinesou fairtradové nebo biopotraviny či produkty od místních pěstitelů a farmářů. Vzít si mohou i domácí sušenky, pomazánky, bábovky či cokoliv, co doma připraví z místních či fairtradových surovin. „Společně se svými blízkými pak posnídají na veřejném místě, aby vyjádřili podporu produktům, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce,“ charakterizovala akci Bohdana Dojčinovičová, koordinátorka Fairtradového města Litoměřice. Pro návštěvníky je připraven doprovodný program, workshopy a soutěže.

Fair trade je způsob obchodu, který dává drobným pěstitelům, řemeslníkům i zaměstnancům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Pokud si český spotřebitel koupí fairtradový výrobek, dává tak přednost výrobkům, za nimiž nestojí zneužívání dětské práce, nelidské pracovní podmínky, či devastace životního prostředí. Více informací o fair trade naleznete na www.fairtrade.cz.

Foto: Jedna z rodin, které přišly férově posnídat. Autor: Bohdana Dojčinovičová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu