Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Přijďte do divadla diskutovat o chystané výstavbě startovacích bytů

startovacibytympZajímá vás chystaný projekt výstavby 52 startovacích bytů v Jiříkových kasárnách v Litoměřicích? Pokud ano, tak přijďte si vyslechnout detaily k projektu a podělit se s městem o svůj názor. Veřejné projednání projektu se uskuteční v úterý 6. března od 17 do 19 hodin v salonku Divadla K. H. Máchy. Litoměřická radnice tímto projektem reaguje na přání veřejnosti, která při diskusních fórech upozorňovala na nedostatek tzv. startovacích bytů pro mladé rodiny.

Celkem 52 startovacích bytů koncipovaných jako dostupné bydlení o průměrné rozloze 50 metrů čtverečních má vzniknout přestavbou bývalé vojenské ubytovny v Jiříkových kasárnách. Zastupitelé schválili podání projektové žádosti do dotačního programu Ekoinovace vypsaném Státním fondem životního prostředí. Učinili tak poté, co město uspělo v prvním kole výzvy a jeho vedení věří, že by mohlo být úspěšné i při závěrečném hodnocení.

Pokud se tak stane, v litoměřických kasárnách vznikne první tzv. aktivní veřejná budova v České republice. Objekt je totiž koncipován jako „energeticky aktivní“. „Což znamená, že by měl spotřebovávat méně energie, než sám vyrobí,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza. „V plánu je instalace fotovoltaické elektrárny jak na střeše, tak na plášti budovy, renovace objektu v pasivním energetickém standardu, využití dešťové i odpadní vody či napojení na akumulační systém a systém elektromobility,“ upřesnil energetický manažer města Jaroslav Klusák.

K realizaci projektu vyčísleného na 108 milionů korun však dojde pouze v případě získání dotace ve výši 48 milionů korun, což je 44,5% z celkových nákladů. Zda bude město úspěšné, se dozví na podzim. Pokud ano, stavbu zahájí na počátku příštího roku a ukončí na konci roku 2020.

Takto koncipované bydlení má být pro budoucí uživatele cenově dostupné. Nevýhodou projektu se na druhou stranu zdají být vysoké náklady města na rekonstrukci vybydleného objektu. „Díky moderním technologiím, které chceme použít, však bude podíl města za 20 let zaplacen,“ vysvětlil místostarosta Krejza.

O tom, komu přesně budou byty určeny a jakým způsobem je město rozdělí mezi žadatele, není rozhodnuto. „Toto téma otevřeme až v případě realizace projektu,“ dodal starosta Ladislav Chlupáč.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu