Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

masaryk

Příchodem prezidenta a hymnou vrcholil sváteční den na tržnici

Státní hymna v podání sopranistky Jany Červinkové rozezněla včera večer Tržnici Felixe Holzmanna v Litoměřicích. Vrcholil tím více než tříhodinový komponovaný program, připravený městem a iniciativou „Liťák si pomáhá“ u příležitosti 102. výročí založení samostatného československého státu.


"Principy svobody si musíme připomínat neustále. Naše republika zažila úspěšná období i zlé časy, které lidé zvládli díky vzájemné podpoře a soudržnosti. Společně překonali války, krize i totalitní režimy. Věřím, že složitou dobu, kterou prožíváme právě nyní, společně zvládneme po vzoru našich předků i my,“ zahájil starosta Ladislav Chlupáč program, jehož poselstvím byla naděje a víra v lepší dny. Vratislav Baudler jako zástupce iniciativy Liťák si pomáhá pak zmínil konkrétní formy pomoci lidem, které jsme byli svědky v první vlně korona krize a jež nadále různými formami pokračuje.

Program probíhal bez účasti veřejnosti. Lidé mohli sledovat živý přenos z tržnice na facebookových stránkách města Litoměřice Srdcem a Litoměřicko 24. Děti pobavila pohádka v podání Sváťova dividla, dospělé potěšily písně v podání litoměřického kvarteta 4TETy. Historické události na Litoměřicku svými vstupy připomněl v rozhovoru s moderátorem akce Lukášem Fílou historik a radní města Filip Hrbek.

Program vrcholil příchodem prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka, kterého opět věrohodně ztvárnil Zdeněk Vlček. Připomněl myšlenky prvního československého prezidenta, neboť platnost mnohých z nich přetrvává dodnes.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu