Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Při cestě do zahraničí musí mít dítě vlastní doklad

pasyvizampČas dovolených se blíží a s nimi i potřeba zkontrolovat si platnost cestovních dokladů, případně si požádat o vydání nových. Učiníte-li tak včas, ušetříte. Pro cestování s dětmi do zahraničí již čtvrtým rokem platí, že i dítě musí mít vlastní cestovní doklad.

„A to i v případě, že jedete s dítětem do Drážďan na nákup,“ upozorňuje vedoucí oddělení správních činnosti městského úřadu Milena Nováková. Cestovní pas i občanský průkaz jsou pro děti levnější. Cestovní pas pro dítě do 15 let totiž stojí 100 Kč a dobu platnosti má stanovenou na 5 let.

Děti však mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných evropských zemí cestovat na vlastní občanský průkaz. „ Na ten je nyní možné vycestovat do zemí Evropské unie a také do Albánie, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Makedonie, Norska, Srbska, Švýcarska a na Island,“ jmenuje náměstkyně ministra vnitra Jana Vildumetzová. Cena za vydání občanského průkazu pro dítě do 15 let je 50 Kč s dobou platnosti 5 let.

Lhůta pro vydání cestovního pasu nebo občanského průkazu činí maximálně 30 dnů. Je však možné požádat o vydání cestovního pasu ve zkrácené lhůtě 6 pracovních dnů. Tento úkon je ovšem u dětí zpoplatněn poplatkem ve výši 2 tisíce korun.
Podrobnější informace i s návodem jak postupovat naleznete na webových stránkách města v nově zřízené a obyvateli hojně využívané sekci „Potřebuji si vyřídit“. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu