Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Převis prvňáčků si vyžádal změnu spádovosti základních škol

prvnmpLitoměřičtí zastupitelé na svém posledním jednání schválili nové znění vyhlášky týkající se spádovosti základních škol. Letos totiž došlo k situaci, že do první třídy Základní školy Ladova se hlásilo ze spádového obvodu více dětí, než mohla škola přijmout.

 

„Vzhledem k počtu ulic, množství zde bydlících žáků a s ohledem na aktuální kapacitu ZŠ Ladova a ZŠ Havlíčkova došlo k rozšíření velikosti spádového obvodu ZŠ Havlíčkova o ulice, které svou docházkovou vzdáleností jsou srovnatelné se ZŠ Ladova,“ poukázala na nejzásadnější změnu vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Konkrétně jde o ulice Dukelská, K Radobýlu, Platanová a Sokolská.

Kontrolou dále bylo zjištěno, že některé ulice nejsou ve stávající vyhlášce uvedeny. Šlo o ulice Dubová, Jarní, Jiráskovy sady, Mentaurov, Mezibraní, Mostná hora, Písečný ostrov, Střelecký ostrov a Veveří. Na seznam proto byly doplněny a přiřazeny k nejbližší spádové škole.

Zastupitelé dále schválili uzavření smlouvy mezi městem Litoměřice a obcí Miřejovice, týkající se umístění dětí do předškolního a školního zařízení na základě žádosti, kterou předložila starostka Miřejovic Zdeňka Vodolanová. Území obce, která nemá vlastní základní školu, bylo přiřazeno ke školskému obvodu Základní školy Havlíčkova.

Spádovost znamená, že zákonní zástupci mají zaručeno přijetí svých dětí ve škole v příslušném školském obvodu, kde má dítě trvalé bydliště nebo pobyt (v případě cizinců). „Stále však platí svobodná vůle k výběru jiné školy, pokud není kapacitně naplněna,“ upozornil místostarosta Karel Krejza.

Výčet ulic a jejich spádovost k základním školám naleznete v obecně závazné vyhlášce č. 6/2017 na webových stránkách města Litoměřice (https://www.litomerice.cz/uredni-deska/6524-vyhlaska-c-6-2017-kterou-se-stanovi-skolske-obvody-zakladnich-skol).

Zápisy do základních škol se příští rok v Litoměřicích uskuteční 24. – 25. 4. a do mateřských škol  ve dnech 2. a 3. 5. 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu