Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Preventivního vyšetření znamének využilo 78 občanů

vysetreni3mpMěsto Litoměřice hledá způsoby, jak pečovat o zdraví svých občanů. Jedním ze způsobů je prevence. Ve spolupráci s Oborovou zdravotní pojišťovnou město pro obyvatele připravilo preventivní vyšetření pigmentových znamének. Zároveň v rámci aktivit zaměřených na péči o zaměstnance proběhlo včera na Městském úřadě Litoměřice oční tonometrické vyšetření.

Zájemci mohli využít kontrolu pigmentových znamének zdarma včera na Mírovém náměstí. Odborníci jim byli k dispozici od 9 do 12 hodin. Podmínkou vyšetření nebyla nutná registrace u Oborové zdravotní pojišťovny. Zdravotní služby byly připravené pro klienty jakékoli pojišťovny. Příchozí se zaregistrovali do pořadníku s přibližným časem prohlídky, aby nemuseli dlouho čekat.

„Službu jsem ráda využila. Kontrola proběhla rychle a odnáším si dobré zprávy, za které jsem ráda,“ zhodnotila prohlídku Jaroslava Petrusová. Ne každý odcházel se šťastnou zprávou. Několika lidem lékařka doporučila s ohledem na maligní nález následnou péči.

„Je zapotřebí si uvědomit, že se zdraví týká nejen člověka samotného, ale i okolního prostředí, je tedy výslednicí vzájemných vztahů mezi organismem, psychikou a osobností jednotlivce a mezi životním prostředím, které ho obklopuje. Lidé si mohou své zdraví vlastním jednáním nejen posílit, ale i poškodit. O zdraví každého jedince je nezbytné pečovat už od jeho narození, neboť stále platí, že prevence je levnější než léčba,“ apeloval na obyvatele a zaměstnance tajemník MěÚ Litoměřice Milan Čigáš.

 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Litoměřice pravidelně zpracovává Analýzu a vyhodnocení zdravotního stavu obyvatelstva, která je zaměřena na základní demografické údaje poskytující přehled o zdravotním stavu obyvatelstva ve srovnání s ostatními obyvateli regionu. Zároveň město Litoměřice hledá nové způsoby, jimiž by motivovalo obyvatele, aby o své zdraví více pečovali.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Pá: 9-17 hod.
So: 9-17 hod.
Ne: 9 – 17 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2023 Město Litoměřice
Mobilní menu