Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Mostek přes potok

Přes Pokratický potok se nyní dostanete po novém mostku

Kovový mostek s pochůznými rošty přes Pokratický potok pod Družbou je na místě. Dnes ráno ho do připravené konstrukce usadili pracovníci zhotovitelské firmy TE-ST. Zakázku za 375 tisíc korun připravili komplet včetně přístupových cest a nových betonových schodů.

„Usazení mostku se bohužel o několik měsíců protáhlo kvůli požadavkům dotčených orgánů. Hlavní však je, že nyní je vše hotovo a místní obyvatelé, včetně školáků, již mohou bezpečnější přechod přes Pokratický potok využívat,“ sdělil městský zastupitel pro územní plánování Filip Hrbek, jenž stál u zrodu celého projektu.

Při jeho realizaci byla nutná spolupráce s Povodím Ohře, které je majitelem koryta potoka. Poděkování patří nejen této organizaci, ale i pracovníkům odboru územního rozvoje, odboru dopravy a silničního hospodářství, občanovi, který na dřívější nevyhovující technický stav přechodového místa upozornil, a projektantce. „Projekt bylo totiž nutné několikrát upravovat, aby vyhověl požadavkům na průtok v případě povodně. Lávka je tedy bytelná, ale zároveň v případě potřeby snadno demontovatelná,“ dodal Filip Hrbek.

Pokud se nestane něco nečekaného, mohla by lávka sloužit i několik desítek let, protože není ze dřeva, které podléhá povětrnostním vlivům. Samotná konstrukce mostku s žárově zinkovaným povrchem váží 350 kilogramů a je usazena do betonových patek. Na místo ji z korby vozu ručně přeneslo a do konstrukce usadilo osm pracovníků firmy, kteří se na akci předem připravovali. Původně plánovaná pomoc jeřábu tak nakonec nebyla nutná.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu