Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Přes 250 lidí společně uklízelo Litoměřice

uklidmelitmpPořádek a čistota ve městě není Litoměřičanům lhostejná. Litoměřice se i letos připojily k celorepublikové akci Ukliďme Česko.

V sobotu 6. dubna lidé uklízeli hned v deseti lokalitách. Na plné pytle nasbíraných odpadků bylo přistaveno šest kontejnerů. „Je až neuvěřitelné, co a kde se dá najít. Nerozumím tomu, jak se někomu může vyplatit naložit nepořádek a vyložit ho někde u cesty místo ve sběrném dvoře, kde ho lze odložit bezplatně. Nechápu, proč hned druhý den najdu na uklizené cestě odhozenou plechovku, když koš je nedaleko. Někde se ani z hygienických důvodů uklízet nedalo, bylo to spíš na bagr,“ vyjádřila své rozhořčení Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Uklizeny byly například místa jako letní kino a altán na Střeleckém ostrově, okolí Pokratického potoka, panelová cesta od kynologického centra směrem k Michalovické ulici, Litoměřice – Cihelna, parkány směrem ke starému tunelu či okolí silnice vedoucí od hřbitova do Michalovic. Nejvíce osob čistilo od odpadků Mlékojedskou ulici, kam přišlo 35 lidí. Do akce se zapojila řada jednotlivců, neziskové organizace, zájmová sdružení, ale i radní, zastupitelé nebo zaměstnanci městského úřadu. U příležitosti kampaně rozdávali organizátoři účastníkům sady tašek na tříděný odpad.

Organizované úklidy probíhaly také ve čtvrtek a v pátek. Celkem se dotkly 17 vytipovaných lokalit. Akce Ukliďme Litoměřice ještě nekončí. Dnes pokračuje úklid v okolí ZŠ Lingua Universal a velitelství. V týdnu budou žáci ZŠ Ladova uklízet cestu na Mostnou horu.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu