Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Festival záložka

Premiéra Záložky se nesla v příjemném duchu

Malý knižní festival Záložka uspořádaný Knihovnou Karla Hynka Máchy v Litoměřicích má za sebou úspěšnou premiéru. V neděli 28. dubna zavítalo do knihovny více než dvacet malých nakladatelství i spisovatelů především ze severu Čech. Akci zpestřil bohatý doprovodný program.

Festival se konal přímo v jednotlivých odděleních knihovny na Mírovém náměstí, stánky vystavovatelů zaplnily téměř všechna zákoutí její historické budovy. Pozvání přijali Severočeská galerie výtvarných umění v Litoměřicích, Muzeum města Ústí nad Labem, Knihovna Ústeckého kraje, Městská knihovna Louny, Filozofická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, nakladatelství ODD BOOKs, Nautilus, Malvern, Elka Press, Pankrác, Imagine Media, Andere Seite studio, Voda na mlýn, Dynastie, Continual Progress. Prezentovali se také samotní autoři jako Barbora Šťastná, Anna Burdová, Nikola Hiklová, Malvína Balvínová, Zdenka Holub Převrátilová, Martina Bezpalcová, Eva Plicková.

„Chtěli jsme dát prostor těm, kteří milují krásnou literaturu a tvoří zajímavé a hodnotné knihy, i když třeba jen v malém nákladu bez podpory velkých nakladatelství“, uvedla Mirka Matušková, programová pracovnice knihovny.

Každý tam mohl najít něco, co ho zaujalo, jak ostatně sliboval podtitul festivalu "Tady se najdete!". Děti si tak užily třeba autorské čtení Nikoly Hiklové, workshop pod vedením Zdenky Holub Převrátilové či tvoření z barevného písku s nakladatelstvím Malvern. Pro dospělé byla připravena autorská čtení, besedy a koncert.

Bohatý byl rovněž doprovodný program – od workshopu Jak na recitaci s Lenkou Pařízkovou a povídání s nevidomou autorkou Annou Burdovou, která přišla v doprovodu své vodicí fenky Dixie, přes představení knihy Mazal tov! s rabínem Davidem Maxou, autorské čtení knihy Hotel Atlantic spisovatelkou Barborou Šťastnou, až po rozhovor s cukrářkami Veronikou Křížovou a Zuzanou Andrášovou, finalistkami známé soutěže Peče celá země.

Své novinky představila Nakladatelství Voda na mlýn a Nautilus, bohatou činností se pochlubily Knihovna Ústeckého kraje a Severočeská galerie. O příjemný závěr festivalu se postaral ústecký hudebník Will Eifell, který díky krásnému počasí zahrál a zazpíval své písně před budovou knihovny.

V přízemí knihovny mohli návštěvníci ochutnat kvalitní kávu od Lorefa Kafe a načerpat tak energii k dalšímu průzkumu knižních stánků. Zaujaly také šité výrobky nejen pro knihomoly od OLLIE Design, nebo motivační diáře, které představila Olga Bušková.

„Malý knižní festival je pro knihovnu novým formátem akce, který v Litoměřicích chyběl. Tento ročník byl zkušební a mám velkou radost z toho, že se nám snad podařilo založit novou tradici. Doufám, že se příští rok na Záložce opět potkáme,“ dodala Martina Vondráková, ředitelka Knihovny Karla Hynka Máchy.

Tisková zpráva Knihovny Karla Hynka Máchy, autor Mirka Matušková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu