Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Představením nového výtahu začal Týden knihoven

vytah2WVedení radnice vyslyšelo přání obyvatel a nechalo v knihovně vybudovat výtah. Díky tomu jsou pro hůře pohyblivé občany, seniory i maminky s kočárky snadno dostupné také prostory nacházející se v patře. Jako první se včera novým výtahem, jehož instalace a s tím související stavební úpravy stály 1,9 milionu korun, svezli senioři, vedení knihovny a radní v čele se starostou L. Chlupáčem a místostarostou K. Krejzou.

 

„Vedení města za tento počin děkujeme. Myslím, že jde o pěkné zahájení Týdne knihoven," konstatoval v úvodu malé slavnosti ředitel knihovny Karel Tománek. Starosta Chlupáč poté připomněl, že radnice činí systematické kroky vedoucí k bezbariérovosti veřejných míst. „Musí ale být uvážené, zohledňující požadavky památkářů. Jsme totiž historické město," upozornil starosta s tím, že byla v Litoměřicích vydána nová mapa bezbariérových míst.

vytah3WPoté došlo k vyhlášení výsledků soutěže spojené s výstavou „Poznáte nás?". Vítězem se staly Anička a Maruška Švihelovi, které nejlépe poznaly své knihovnice na fotografiích pocházejících z jejich dětských let.

Malé slavnosti v knihovně byli přítomni i senioři. O tom, že jsou v Litoměřicích opravdu aktivní, dokazuje i ocenění Nadace Charty 77 / Konta Bariéry, které letos získal za svou práci Spolek LiPen. Jeho členové se schází v klubech knihovny pravidelně už čtvrtým rokem. Cenu předal zástupkyni spolku primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček. Spolek LiPen se společně s pražským Klubem seniorů Průhon umístil na druhém místě.
Důvody k oslavám tím ale nekončí. „Knihovnice z dětského oddělení mají radost, že i v letošním roce mohou přivítat v galerii knihovny čtyři třídy Základní školy Boženy Němcové a ZŠ Ladova, jejichž žáci budou během tří dnů od 6. do 8. října pasováni na rytíře řádu Čtenářů. Pasováním vrcholí celoroční společná práce, kterou se školy a knihovna snaží zvyšovat čtenářskou gramotnost již od dětského věku," dodala zástupkyně ředitele knihovny Zora Čuchalová.

Týden knihoven uzavře akce pro veřejnost s názvem Do knihovny za pohádkou, kdy budou v pátek 10. října od 17 hodin připravena stanoviště se soutěžemi a úkoly pro malé čtenáře. V sobotu pak proběhne v knihovně oblíbený workshop Gabriely Albrechtové a Lenky Pařízkové Staň se rozhlasovým reportérem.

vytah4W


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu