Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Předpremiéra posledního dílu Básníků proběhla v Litoměřicích

basnicimpCo mají společného komedie Probudím se včera, Dvojníci a poslední díl do kin právě uváděných Básníků? Dvě věci. Tou první je fakt, že část filmů se natáčela v Litoměřicích, druhou skutečnost, že producent snímků Miloslav Šmídmajer pochází z Litoměřic a rád se do nich vrací. Naposledy tak učinil v sobou večer, kdy předpremiéra šestého dílu Básníků proběhla v litoměřickém kině Máj, a to opět za přítomnosti delegace složené z tvůrců a herců.
Producenta Šmídmajera do Litoměřic doprovodil režisér Dušan Klein, Ladislav Pecháček, který napsal všechny díly Básníků, a herečky Nela Boudová s Denisou Nesvačilovou, filmovou dcerou Vendulky utěšitelky. V publiku seděli spíše příslušníci střední a starší generace, protože natočení prvního a posledního dílu dělí více než tři desetiletí. Někteří z přítomných diváků se přitom natáčení osobně účastnili v rolích komparzistů, ať již v hospici, domově seniorů, nemocnici, plaveckém bazénu nebo dalších částech Litoměřic.

Sál kina byl téměř zaplněn a soudě dle reakcí návštěvníků se šestý díl Básníků s názvem Jak básníci čekají na zázrak vydařil. Opět totiž přinesl laskavý humor v podání oblíbených postav Štěpána a Kendyho, kteří duševně i fyzicky stárnou společně s námi, diváky.

Vedení Městských kulturních zařízení přineslo litoměřickým divákům filmový zážitek okořeněný besedou s tvůrci a herci ve třídenním předstihu. Slavnostní premiéra v Praze se totiž uskuteční až v úterý 12. dubna. Kdo v Litoměřicích nestihl předpremiéru, však nemusí být smutný. Kino Máj, které se za loňský rok může pochlubit třetí nejvyšší návštěvností mezi jednosálovými kiny v České republice, poslední dny Básníků promítne v následujících dnech od 14. do 19. dubna.

 

Text po foto: Na snímku vidíme při besedě producenta Miloslava Šmídmajera (vlevo), vedoucí kina Michala Špadrnu, dále scénáristu Pecháčka s režisérem Kleinem (uprostřed), které doprovodily do Litoměřic manželky. Zcela vlevo pak vidíme herečky Nelu Boudovou s Denisou Nesvačilovou. FIlmovou láskou Pavla Kříže alias Štěpána tentokráte byla herečka Linda Rybová.

basnicivp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu