Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Přednáška měla za úkol odradit děti od kouření

kourenimpPřednášku s názvem „Kouření není dospělé rozhodnutí, ale dětská nemoc“, která měla za cíl odradit děti od kouření, si včera vyslechli žáci pěti litoměřických škol v Divadle Karla Hynka Máchy. Zábavnou formou jim přednášel primář interního oddělení nemocnice v Litoměřicích MUDr. Karel Kubát a dále prof. MUDr. Eva Králíková z Centra pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN a Alena Kuldová ze Společnosti reprodukčního zdraví a sexuální výchovy v ČR.

 

„Dnes jsem v ordinaci oznamoval dvěma pacientům, že mají rakovinu plic. Rád bych aby se Vás toto nikdy netýkalo,“ zrazoval děti od kouření primář Kubát, který zároveň přítomné děti pobavil svou scénkou o kouření v letadle. Poté se slova chopila Alena Kuldová. Podle ní je správné, aby zdravé město mělo i správnou zdravotní prevenci pro mládež. „Je naším úkolem vysvětlit dětem, aby nezačaly kouřit, nebo aby přestaly. Chceme aby pochopily, co kouření přináší, například rizika spojená s otěhotněním. A také to, že i elektronické cigarety škodí,“ vysvětlila důvod akce Alena Kuldová. Hlavní slovo poté dostala specialistka v oboru Eva Králíková, která spolupracuje i se Světovou zdravotnickou organizací.

Přednáška byla určena dětem od 14 do 18 let, zúčastnili se jí žáci litoměřického gymnázia, Střední školy a mateřské školy, Soukromého odborného učiliště Industria a Masarykovy ZŠ.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu