Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prázdniny jsou příležitostí k rekonstrukci školních objektů

drahampVenkovní multifunkční hřiště všech litoměřických základních škol zůstala o prázdninách v provozu. Pod dohledem správců využívá mládež v hojné míře sportoviště, z nichž některá procházejí částečnou obnovou.

Například běžecké a rozběhové dráhy pro skok daleký v základních školách Ladova a Masarykova mají nový povrch. Původní zhruba dvacet let staré povrchy již nevyhovovaly technickým a bezpečnostním požadavkům, proto s příchodem letních prázdnin došlo k jejich výměně. Práce zahrnovaly i vybagrování původního podloží, navezení podkladových vrstev, jejich zhutnění a pokládku asfaltu, na který byl nový povrch nalepen. Pracovníci Masarykovy školy kromě toho dokončují svépomocí nové hřiště na plážový volejbal.

Stavební práce v období letních prázdnin však probíhají i v jiných školských zařízeních zřizovaných městem Litoměřice. „Rekonstruováno je sociální zařízení pavilonu tělocvičen v Havlíčkově základní škole. V mateřské škole Mašinka zase měníme okna a dveře. Objekt zateplujeme pouze částečně, neboť se nachází v režimu ochranného pásma městské památkové rezervace. Naopak kompletně bude zateplen Dům dětí a mládeže Rozmarýn, který je panelákového typu. V jeho případě dochází k výměně oken, dveří, zateplení střechy a obvodového pláště budovy,“ jmenovala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Prázdninové investice města do školských zařízení se pohybují okolo 12 milionů korun.

Text pod úvodní foto: Vedoucí odboru Andrea Křížová s místostarostou Václavem Červínem si prohlížejí nový povrch běžecké dráhy v Základní škole Ladova, v níž je místostarosta zároveň i ředitelem. Sportoviště je i o prázdninách dětem volně přístupné.

 

 

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu