Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pracovníci města zorganizovali sbírku. Dobrovolnické akce tím nekončí

pracovnice msta litomyice 1„Jsem velice mile překvapen, kolik pracovníků Městského úřadu Litoměřice se připojilo ke sbírce pro charitní šatník. Množství darů a ochota, se kterou jsem se zde setkal, mne až překvapila. Určitě budeme v takovéto činnosti pokračovat,“ zhodnotil Ondřej Přecechtěl, konzultant dobrovolnických aktivit Fondu dalšího vzdělávání DOBRO (Dobrovolnictví ve veřejné správě) a zároveň organizátor sbírky pro Diecézní charitu Litoměřice.

„Dostali jsme dvě plná auta věcí od hraček přes oblečení. Jsme moc vděční. Nejvíce vítáme obuv a ložní prádlo, využijeme ale vše,“ poděkovala Marta Zachová, vedoucí charitního šatníku a dodala, že Charitní šatník Diecézní charity Litoměřice žije čistě z darů. Šatník pak podporuje lidi sociálně slabé, kteří si zde mohou pořídit nejen šatstvo. „Mají-li potvrzení od sociálního pracovníka z města, dostanou potřebné věci zdarma, pokud ne, mohou u nás nakoupit za symbolické ceny,“ vysvětluje fungování šatníku vedoucí.

Diecézní charita si pomoci města velice váží. „Oceňujeme nejen materiální pomoc, velký význam má pro nás také vědomí, že za námi město stojí a podporuje nás,“ vyjadřuje svůj dík ředitelka Diecézní charity Litoměřice Růžena Kavková.

Městský úřad Litoměřice má v úmyslu v dobrovolnické činnosti pokračovat i nadále, a to v rámci projektu DOBRO (Dobrovolnicvtí ve veřejné správě), jehož partnerem je společně s národním dobrovolnickým centrem Hestie i ministerstvo vnitra. Pro zaměstnance připravuje přednášky, workshopy i další dobrovolnické aktivity. Litoměřice se do tohoto projektu zapojily jako první město v Ústeckém kraji.

Na fotografii: Hana Mildová a Jitka Maximiliánová z infocentra přebírají dary do sbírky pro charitní šatník. Autor fotografie: Edith Kroupová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu