Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Práce architektů týkající se kasáren jsou vystaveny v hradu

archmpMěsto Litoměřice má vizi dalšího rozvoje lokality bývalých kasáren pod Radobýlem. Čtrnáct architektonických návrhů je do 26. dubna k vidění v litoměřickém hradu, kde včera proběhla vernisáž výstavy prací zaslaných do architektonické soutěže o ideový návrh revitalizace území, které Armáda ČR bezúplatně převedla městu 1. ledna loňského roku.

V průběhu vernisáže byly představeny stěžejní myšlenky prací, které se umístily na prvních třech místech. „Litoměřice jsme do této doby neznali, což ale může být výhodou, protože jsme nebyli ničím zatíženi. O to pečlivěji jsme se s nimi seznamovali a zjistili, že území pod Radobýlem v sobě skrývá skutečně silný genius loci. Lokalitu jsme definovali ve vztahu k městu a okolnímu terénu. Rozhodli jsme se, že to, co do místa navrhneme, nesmí konkurovat cennému historickému jádru, ale musí být jeho vhodným doplňkem, Zdrželi jsme se proto jakýchkoli exhibic a jsme rádi, že naše jednoduché řešení porotu zaujalo," komentovali své dílo architekti Jaroslav Daďa a Ilona Mikovcová, kteří soutěž vyhlášenou Společností Petra Parléře a městem Litoměřice vyhráli. Ocenění převzali z rukou starosty Ladislava Chlupáče a člena správní rady Společnosti Petra Parléře Allana Gintela. Zároveň získali finanční odměnu ve výši 200 tisíc korun.

Starosta Ladislav Chlupáč však upozornil, že revitalizace území bývalých kasáren je během na dlouhou trať. Vernisáži přítomný městský architekt Jan Mužik dodal, že město čeká důkladná příprava projektu, včetně vytvoření územní studie, která bude z myšlenek úspěšných architektů vycházet.

 

Městský architekt doc. Jan Mužik (zleva), předseda správní rady Společnosti Petra Parléře PhDr. Allan Gintel, vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Ing. Venuše Brunclíková a starosta města Mgr. Ladislav Chlupáč společně s moderátorkou akce Ing. Evou Břeňovou v úvodu vernisáže.

arch0vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autory vítězné práce se stali architekti Ing. Ilona Mikovcová a Ing. Jaroslav Daďa. 

vitezvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druzí v soutěži architektů skončili architekti Ing. Martin Řehák a Ing. Václav Valtr. I oni představili své dílo.

arch2vp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na snímku architekt Ing. Martin Hejla. Práce, kterou do soutěže přihlásil společně s Ing. arch. Lenkou Hejlovou, Bc. Pavlem Uličným, Ericem Bourdelem a Ing. arch. Markétou Bromovou, se umístila na třetím místě.

archvp

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu