Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Autobusovou dopravu v Litoměřicích dnes přebírá nový provozovatel

busmp

Zajištění provozu městské autobusové dopravy (MAD) v Litoměřicích na přechodné období a v mimořádném režimu krajně naléhavé okolnosti od 1. února do 31. června 2019 bylo předmětem včerejšího mimořádného zasedání rady města. Dopravu dneškem přebírá společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. Původně měla své působení v Litoměřicích zahájit až od 1. července letošního roku, dosavadní provozovatel TD BUS a.s. však smlouvu městu vzhledem k vlastní kritické situaci vypověděl 16. ledna 2019 již k poslednímu lednovému dni.

„Nový dopravce včera podpisem smlouvy vyjádřil svou vstřícnost a ochotu pomoci překlenout městu toto nelehké období způsobené výpovědí současné firmy zajišťující MAD. Uzavřením smlouvy bylo dovršeno maximální úsilí celé řady lidí, kteří se na přípravě podmínek a záležitostí souvisejících podíleli, a podařilo se tak odvrátit hrozící přerušení poskytování veřejné služby v přepravě cestujících pro občany,“ přiblížil náročnost celého procesu Jan Jakub, vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství MěÚ Litoměřice. Jak dále uvedl, časové možnosti na přípravu jakéhokoliv řešení byly opravdu kriticky šibeniční, a to zejména s přihlédnutím k celkové situaci na trhu autobusové dopravy, kdy se s podobnými situacemi potýkají v celé řadě jiných měst a řidičů autobusů či zájemců řídit taková vozidla je naprostý nedostatek.

Kapacitní a technické důvody novému dopravci zatím neumožňují zajistit provoz v takovém rozsahu, jako tomu bylo doposud, a proto dochází k omezení provozu části spojů na obou linkách. Jde o některé brzké autobusové spoje po čtvrté hodině ranní a takové, u nichž by bylo třeba více řidičů na jedné lince najednou. Dále pak večerní spoje po osmnácté hodině. „Stav se má průběžně lepšit s postupným navyšováním počtu řidičů,“ doplnil ještě vedoucí Jakub.

K podpisu smlouvy došlo během včerejšího dne, konečné znění jízdních řádů bylo předmětem jednání až do pozdních odpoledních hodin, dřívější informování občanů tedy nebylo možné. Přesto se díky spolupráci s Městskými kulturními zařízeními Litoměřice podařilo vylepit ještě během večera aktuální jízdní řády na všech zastávkách. K dispozici jsou i u všech řidičů v jednotlivých autobusech.

Plný provoz zahájí společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. od července letošního roku. Počítá s nasazením nových autobusů a navýšením linek z dosavadních dvou na čtyři. Nízkopodlažní autobus bude nově zajíždět například i na Mírové náměstí. 

 
Nové jízdní řády platné od 1. února 2019:

 

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu