Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pozitivním příkladem šly Litoměřice

konferencePozitivním příkladem šlo město Litoměřice. Na mezinárodní konferenci Zvyšování kvality veřejné správy na místní a regionální úrovni v Praze představilo vedle Mostu a Plzně dobrou praxi české lokální úrovně veřejné správy. Litoměřice zaujaly konceptem "úřad pro všechny", který se komplexně zaměřuje na zvyšování přívětivosti, otevřenosti a kvality městského úřadu.

 

 „V prezentaci ostatním českým i zahraničním hostům jsme se zaměřili především na platformu „potřebuji si vyřídit“ na webu města, ale také na bezplatné právní poradenství, platby kartou či zaměstnanecké benefity. Litoměřice jsme uvedli jako město podporující fair trade (spravedlivý obchod), organizující školní fóra a využívající elektromobilitu,“ uvedla jen některé z vysoce hodnocených přístupů Litoměřic Alice Králiková, projektová manažerka odboru územního rozvoje, která spolu s kolegou Patrikem Matkem z odboru školství, kultury, sportu, a památkové péče prezentovala pozitivní příklad Litoměřic v anglickém jazyce.

Specializovaná mezinárodní konference se uskutečnila ve velkém zasedacím sále Nové radnice hlavního města Prahy. Konferenci, které se účastnilo přes sto osob z dvacítky členských zemí Rady Evropy, pořádala sekce veřejné správy Ministerstva vnitra v rámci českého předsednictví ve Výboru ministrů Rady Evropy. Zaměřila se na tři hlavní témata: uplatňování principů dobrého vládnutí na místní a regionální úrovni, elektronické nástroje zvyšující kvalitu veřejné správy na místní a regionální úrovni a na příklady dobré praxe z oblasti zvyšování kvality veřejných služeb. S příspěvky vystoupilo téměř dvacet řečníků, včetně expertů z Rady Evropy a Evropské komise.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu