Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Porotci: „Výkony některých byly na profesionální úrovni!“

nastrojempOkresním kolem v Litoměřicích pokračovala koncem předposledního únorového týdne soutěž žáků základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje, kytaru a klavír vypisovaná ministerstvem školství. Odborné poroty nominovaly do jednotlivých krajských kol celkem 18 soutěžících. Litoměřického klání, které se uskutečnilo v sále zdejší ZUŠ, jež je příspěvkovou organizací města, se zúčastnilo 57 mladých z Litoměřic, Roudnice n.L. a Lovosic v desíti věkových kategoriích. Některým nebylo ještě ani 9 let... Např. malá Terezka Neužilová, jedna z postupujících, nebyla za klavírem skoro ani vidět. Výkon, jakým rozezněla nástroj, však sklidil obdiv.

„Soutěž měla vysokou úroveň, účastníci hráli s duší, pro všechny to pak byla skvělá pódiová příležitost,“ uvedla při hodnocení páteční klavírní soutěže předsedkyně poroty Marie Al-Ashabová z teplické konzervatoře. Podle ní byly některé výkony na opravdu profesionální úrovni. „Je to vizitka nejen žáků, ale i jejich pedagogů, kteří jim věnují hodně času a své energie,“ shoduje se M.Al-Ashabová s vedením dalších porot. Klavíru, který byl nejvíce obsazenou ‚disciplínou‘ (34 soutěžících), předcházela den předtím soutěž ve hře na smyčcové nástroje (15 s.) a kytaru (8 s.). Ve ‚smyčcích‘ vyhlásila porota absolutním vítězem Anežku Hejhalovou z roudnické ZUŠ (kategorie do 13 let), v klavíru putuje stejné ocenění rovněž do Roudnice zásluhou vynikajícího výkonu Jana Straky (kat. do 20 let).

„Je tu dost šikovných dětí, překvapili mě i ti nejmenší. Mám radost, že se stále najdou děti, které se v dnešní době věnují klasické hudbě,“ konstatovala předsedkyně poroty hry na smyčcové nástroje Kateřina Lesáková z chomutovské ZUŠ. Do krajského kola ‚smyčců‘, které se uskuteční koncem března v Teplicích, postoupili Lukáš Kacar, Marie Puldová, Ludmila Landová a Nikol Loskotová (všichni Litoměřice), Vlasta Klekerová, Anežka Cihlářová a Anežka Hejhalová (ZUŠ Roudnice) a Adéla Dragounová z lovosické ZUŠ.
V krajském kytarovém klání, které bude v dubnu v Mostě, si zahrají Martin Háva (Litoměřice) a Štěpán Mička (Lovosice) a v klavírní soutěži v březnu v Litvínově budou okres reprezentovat Šimon Matoušek, Tereza Neužilová, Tomáš Svoboda, Daniel Dančo, Marie Puldová a Markéta Minářová (všichni Litoměřice) a Eliška Čechová a Jan Straka (Roudnice). Všem postupujícím držíme palce!

(Text a foto Miroslav Zimmer)

Text pod fotografie:
1. Ředitelka ZUŠ Dominika Valešková představuje vítěze starších kategorií klavírní soutěže.
2. Mezi postupujícími do krajského kola je i Markéta Minářová (ZUŠ Litoměřice).
3. Absolutní vítěz ve hře na klavír Jan Straka z roudnické ZUŠ.
4. V krajském kole zahraje na violoncello Nikol Loskotová (ZUŠ Litoměřice).

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu