Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Poplatek za psa projde drobnou změnou. Sazba zůstává stejná

mestolitmpV souvislosti s novelou zákona o místních poplatcích se město Litoměřice rozhodlo přistoupit ke změně stávající místní vyhlášky týkající se poplatku ze psů. Novou vyhlášku schválili zastupitelé na svém posledním zasedání.

 

Podle nového znění zákona bude možné poplatek ze psů vztáhnout i na psy cizinců, kteří jsou ve městě hlášeni. Dále došlo k menším změnám v osvobození od poplatku, kdy místo „osoby bezmocné a osoby s těžkým zdravotním postižením“ zákon stanovuje osvobození pro „osoby, které jsou považovány za závislé na pomoci jiné fyzické osoby podle zákona upravujícího sociální služby“. Snížená sazba poplatku je nově stanovena na osoby starší 65 let a zůstává zachována na 200 korun.

Město Litoměřice tak přistoupilo k úpravě vyhlášky tak, aby byla v souladu s novými úpravami zákona. Od nového roku bude zrušeno osvobození od poplatku pro čipované psy. „Naposledy jej poskytneme v roce 2020 držitelům psů, kteří ohlásili čip v roce 2019,“ sdělila Martina Skoková, vedoucí Kanceláře starosty a tajemníka Městského úřadu Litoměřice. Doposud nemuseli majitelé čipovaných psů platit poplatek po dobu jednoho roku. Aby lidé pobírající starobní důchod nemuseli platit plnou sazbu, rozhodlo se město od poplatku osvobodit osoby ve věku od 62 do 65 let, jejichž jediným zdrojem příjmů je invalidní nebo starobní důchod.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu