Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pytlomaty

Pomohou pytlomaty zvýšit čistotu v okolí města?

Vidíte ve městě nepořádek, máte chuť ho ihned uklidit, ale chybí vám vybavení? K ruce by vám v takovém případě mohly být pytlomaty. Město Litoměřice v těchto dnech instalovalo první dva. Jde o novinku, která se již osvědčila v některých městech České republiky.

Jeden pytlomat najdete u cyklostezky u Labe ve směru na Žalhostice poblíž mostu Generála Chábery, druhý pak v ulici Opuková nad Pokraticemi, u rozcestí s ulicí Janáčkova (odbočka ke Kočce).

„Po kladných referencích z jiných měst a obcí jsme se rozhodli vyzkoušet pytlomaty také u nás. Zatím dva. Uvidíme, jak se osvědčí,“ sdělila Kristýna Slabochová, referentka odboru životního prostředí městského úřadu.

Pytlomaty mají různou podobu. Konkrétně v Litoměřicích se skládají ze tří palet, které tvoří uzavřený prostor, kde jsou pro dobrovolníky připraveny pytle a rukavice. Systém spočívá v tom, že lidé si na procházku mohou tyto věci vzít, sbírat nepořádek, a pytle poté zpět do pytlomatu odložit. Technické služby města je budou pravidelně svážet. Někteří lidé tuto možnost využili hned v první dny, kdy se v pytlomatu objevil první pytel s nasbíranými odpadky.

„Je to další krok k větší čistotě města a jeho okolí, přičemž počítáme se zapojením aktivních lidí, kterým není jedno, jak náš životní prostor vypadá. Věříme, že si pytlomaty své využití najdou. V tom případě bychom mohli v budoucnu instalovat i další,“ doplnil Pavel Gryndler, vedoucí odboru životního prostředí, jenž nápad implementoval do života města ve spolupráci s pracovníky Zdravého města Litoměřice. Náklady na umístění pytlomatů jsou pro město minimální. Využity byly palety ze skladů a barvy, které městu zbyly po realizaci odpadových her z předloňska.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu