Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Policejní mistrovství bude v Litoměřicích

mestompVe dnech 5. až 7. září se uskuteční Policejní mistrovství České republiky speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí, nad kterým převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček společně se starostou města Litoměřice Ladislavem Chlupáčem. Hostiteli této prestižní soutěže budou města Litoměřice a Terezín.

Základ tohoto mistrovství byl položen v roce 2014 v Ústeckém kraji. Od té doby proběhlo v Praze, Brně, Ostravě a v letošním roce bylo organizací soutěže pověřeno opět Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje. V průběhu let nabyl tento závod na významu, což dokládá zájem zahraničních policejních sborů o účast na tomto výjimečném sportovním podniku.

O vítězství se utká celkem osm družstev. Spolu se čtyřmi českými policejními týmy budou soupeřit kolegové policisté ze Saska, Bavorka, Slovenska a Polska. Osmičlenná družstva musí zvládnout dálkový pochod a zároveň plnit úkoly shodné s činnostmi policistů zařazených ve speciálních pořádkových jednotkách.

Stanoviště některých disciplín jsou umístěna přímo v Litoměřicích a Terezíně. V  této souvislosti upozorňujeme občany na zvýšený pohyb policistů ve dnech 5. až 6. září 2018 kdy bude probíhat hlavní část soutěže. Výjimkou nebude ani setkání se zahraničními účastníky soutěže.                                     

I vy můžete být součástí závodu, přijďte podpořit jeho účastníky.

Dovolujeme si Vás pozvat na samotný start závodu, který bude v 8:00 hodin na výstavišti Zahrada Čech a dále pak na stanoviště č. 1 workoutové hřiště na Střeleckém ostrově, stanoviště č. 2  vojenský brod přes řeku Labe v ulici Vodní cvičiště v Litoměřicích v době od 9:00 do 13:00 dne 6. září, kde můžete vidět účastníky závodu při plnění vybraných disciplín. Ve stejný den můžete navštívit stanoviště ve městě Terezín Ravelin 18 (místo konání Josefínských slavností) v době od 10:00 do 14:00 hodin.

Součástí doprovodného programu je „Den s Policií České republiky“, který bude zpřístupněn veřejnosti v areálu výstaviště Zahrada Čech od 10:00 do 16:00 hodin dne 6. září.

Zároveň velmi děkujeme vedení města Litoměřice a vedení města Terezín za aktivní přístup a podporu při organizaci a konání této akce. Díky značné vstřícnosti má Policie České republiky během mistrovství k dispozici historické lokality hostitelských měst, které nejenže zvýší prestiž soutěže, ale také umocní závodní prožitek účastníků.   

Text: Jana Slámová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu