Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

kniha

Pokřtěná kniha fotografa Diviše „Romantické Litoměřice a K. H. Mácha“ je v prodeji

Ve středu 9. prosince proběhl v souladu s vládními opatřeními v informačním centru v Litoměřicích křest knihy „Romantické Litoměřice a K. H. Mácha“ rodáka a patriota Františka Fandy Diviše. Akce se zúčastnil autor společně s grafikem Petrem Fialou. Po samotném křtu, kterého se ujal místostarosta Karel Krejza, proběhla autogramiáda pro veřejnost.

„Karel Hynek Mácha je pro Litoměřice věčnou inspirací. Knihu jsem si prolistoval a začetl se do zajímavého textu a básníkových dopisů. Musím uznat, že vyfotit tak krásné fotografie je skutečné umění. Ve fotografiích jsou zachycená běžná i méně známá místa ve velmi zajímavých detailech, obdivuji oko autora. I přesto, že básník žil ve městě krátkou dobu, zanechal zde nezapomenutelnou stopu. Mně osobně se kniha velmi líbí a přeji jí, aby dělala čtenářům radost nejen v předvánočním čase,“ promluvil ve slavnostní okamžik Karel Krejza.

„Litoměřice jsou s K. H. Máchou spjaté, proto jsem se rozhodl pro toto spojení. Všem milovníkům fotografie a četby přeji při listování v mé nové knize příjemné zážitky a chvíle pohody,“ vzkazuje čtenářům autor František Fanda Diviš.

Kniha je zaměřena na poslední dny života Karla Hynka Máchy, které strávil v Litoměřicích. Vychází při tom ze vzpomínek jeho přátel, bratra Michala a z jeho osobních dopisů. Historické poznatky jsou doplněné o barevné fotografie královských Litoměřic a jejich genia loci od rozkvetlé jarní podoby až po potemnělý „básníkův Radobýl“.

Kniha je pro zájemce k dostání v informačním centru města, knihkupectví Martin či u autora na adrese Okružní 15, Litoměřice.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu