Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Pokračuje rekonstrukce ulice Dalimilova. Doprava bude klidnější

mestompUlici Dalimilova čekají v první polovině roku 2018 další stavební úpravy. Kromě nových inženýrských sítí a úprav povrchů vozovky zde město plánuje stavební úpravy a změny dopravního značení za účelem zklidnění dopravy. S dokončením prací odbor územního rozvoje městského úřadu počítá v druhé polovině letošního roku.

 

„Díky stavebním pracím na rekonstrukci kanalizace a vodovodu, které zajišťují Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., máme jedinečnou příležitost kromě úprav povrchů vozovky připravit i další stavební úpravy ulice tak, aby tato frekventovaná komunikace doznala zklidnění dopravy,“ vysvětlila vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková.

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. mají za úkol během následujících měsíců zhotovit celkem 34 kanalizačních, dešťových a vodovodních přípojek. Následovat bude oprava chodníků a povrchů komunikace ve spolupráci zhotovitele a města. Na křižovatce s ulicí Samo Tomáška pak vznikne nový přechod, který komunikaci opticky zúží, a to na 6,5 metru ze stávajících 12 metrů. Účelem má být právě zklidnění dopravy. Odbor územního rozvoje vnímá rekonstrukci této komunikace jako nejdůležitější úkol tohoto roku. „Již několik let vedeme diskusi o zřízení jednosměrného provozu mezi ulicemi Samo Tomáška a ulici Žitenická, které nám doporučují také odborníci na dopravu. Proto v současnosti zvažujeme i toto řešení tak, aby vedlo k větší bezpečnosti i klidnějšímu provozu,“ dodal místostarosta Václav Červín.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu